Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kötelező a magyarországi...

Miért kötelező a magyarországi egyetemeken a testnevelés?

Figyelt kérdés

Miért gondolják, hogy valaki megkedveli majd a sportot, ha az úgy van rákényszerítve?

Ha valaki olyan szakra megy, aminek semmi köze a sporthoz, ott mégis mi értelme van ilyen tárgyat "kritériummá", kötelezővé tenni?



2019. szept. 11. 18:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
nem kötelező az egyetem. ha mégis mész, akkor meg elfogadod a feltételeket.
2019. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyetem minden szakán kötelező!
2019. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De gondolom Abszurdisztánban ez a helyes hozzáállás a dolgokhoz.

Aki még nem lett elég magyar, abból majd az egyetemen magyart nevelnek.

2019. szept. 11. 19:39
 4/19 A kérdező kommentje:
Az Eltén nincs kötelező...meg talán ami még bölcsész karhoz tartozik...de nem mindenki oda jár. Akit nem ezek közül érdekel valami, azt rendesen megszívatják vele, csak mert. Nem elég a lényeges, tárgyhoz tartozó órákon szívni, még odacsesznek mellé valamit.
2019. szept. 11. 19:45
 5/19 A kérdező kommentje:

Már miért sportolnék, ha nem akarok? Mi ebben a szégyen? Engem ez nem érdekel, van más hobbim. Egészséges vagyok, nem vagyok kövér, teljesen jól megvagyok.

Én sem mondom meg neked, hogy te mit csinálj.

Itt a szégyen te vagy, hogy ennyire kontrollálni akarod más életét és eldönteni, hogy milyen hobbija lehet, mit csináljon a szabadidejében.

2019. szept. 11. 19:53
 6/19 A kérdező kommentje:

Hm...jobban meggondolva de.

A nyelvtan órákat kéne kritériummá tenni, mert írni mindenki szokott. Neked is hasznodra vált volna, ha néha sport helyett ezzel foglalkoztál volna.

2019. szept. 11. 19:55
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazért amiért a gimnáziumban, egy minimális testmozgást próbálnak a diákokkal/hallgatókkal végeztetni. Van elég sokféle választási lehetőség, szóval csak kellene találnod egyet. Azért mondjuk 2 féléven át heti 1 órában tesizni egyáltalán nem megerőltető annyira. Nyugodj meg, lesz az egyetemen a tesinél feleslegesebb órád is.
2019. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem tesitanar vagyok. Hanem a semmelweisen hallgato. Mint te, elnezve a kulcsszavakat. Es kibirtam, nem pedig vergodtem
2019. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

2013-ban adták ki a Hajós Alfréd tervet, ami 2020-ig szól. Ebben szerepel az, hogy:


Az önként végzett rendszeres testmozgás ma még a többség számára

ismeretlen, így szükséges egy 2-3 féléves kötelező sportfoglalkozás beiktatása az egyetemi évek elején. A szabadidősportot és egészségtudatos életmódot segítő, megújult tartalmú és formájú

testnevelés kritériumtárgyként történő bevezetésével biztosítható, hogy minden hallgató találkozzon a sporttal, megérezze és megértse a sportos és egészséges életmód előnyeit, részévé

válhasson egy sportközösségnek, továbbá lehetősége legyen legalább a rekreáció szintű testmozgásra.


Hát ezért van. Legalábbis a döntéshozók szerint, aztán vagy egyetért vele valaki, vagy nem. Nem tudom mindenhol bevezették-e, nálatok ezek szerint van.

2019. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Így ebben a formában semmi értelme.

Én igenis "vergődtem" anno, mert ne más mondja meg, mikor, mit sportolok és az én jó kis magányos sportjaim nem szerepeltek.

Meg úszni is úgy jó, ha nem hajt a tatár, magad választod az úszásnemet, utába szauna. Vagy haverokkal hétvégén elmenni falat mászni.


Én igenis vergődtem, aztán megtaláltam a teljesítménytúra kurzust, 100 km gyalogtúra, túránként min 20 km, a teljesítménytúrás igazolással igazolod magad.

Ez végülis jó volt és annyira megtetszett, hogy abban az évben Budapest Kupát szereztem.



Egyébként a legtöbb tesi a jelenlegi formájában nyűg és semmi értelme. Ennyi mozgásnak annyi haszna sincs, mint napi 10 perc lassú gyaloglásnak.

2019. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!