Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kötelező a magyarországi...

Miért kötelező a magyarországi egyetemeken a testnevelés?

Figyelt kérdés

Miért gondolják, hogy valaki megkedveli majd a sportot, ha az úgy van rákényszerítve?

Ha valaki olyan szakra megy, aminek semmi köze a sporthoz, ott mégis mi értelme van ilyen tárgyat "kritériummá", kötelezővé tenni?



2019. szept. 11. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a tanulmányi osztály / tesi tanár akkor ki lehet bekkelni igazolással ha jársz valahova sportolni heti rendszerességgel. Ők is tudják hogy egy hallgatónak időpazarlás oktatási időben tesizni mert borul az amúgy jó órarendje. Arra ott a késő délután, este, hétvége, csak ugye ha az egyetem kötelez rá téged akkor nincs más választás. Ilyen ez, néha el kell viselni a kellemetlen dolgokat is.

Válassz valami egyszerűt aztán járj be annyit hogy a minimális jelenlétet teljesítsd aztán el is felejtheted.

Én már egy jó ideje próbálok felvenni tesit csak folyamat olyan időpontokban vannak a még be nem telt kurzusok amikor óráim vannak. Jó dolog amikor a te karod az utolsó a tárgyfelvételi időszakban.

2019. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát tényleg fura terv ez. Mármint aki eddig, a 18+ év alatt nem szerette meg, az nem hiszem, hogy pont majd az egyetemen fog hirtelen "pálfordulni".


Mármint ehhez tényleg érdeklődés kell. Most választhatok én bármit: kézilabda, foci, stb. De ott elvárják, hogy odategyem magam. Viszont hogyan tegyem magam oda, ha engem fikarcnyit sem érdekel a labdázás és futkosás? És ez tényleg szívat, mert mindenki mérges rám miatta. Tettetnem kéne, hogy érdekel?


De...nem mintha lehetett volna választani, mert a múlt hét közepén eltűnt Neptunról az az opció, ami nem a mintaterv tárgyai volt és csak a mintaterv szerinti tesit lehetett felvenni.

Pedig elvileg itt is van túra, csak éppen eltűnt neptunból. Erről viszont tájékoztatást nem adtak.


Az a baj, hogy a túra kivételével nincs semmi elviselhető, csak táncok vagy labdajátékok.

Régebben lovagoltam, újra elkezdeném, de ilyen véletlenül sincs.

2019. szept. 11. 22:41
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk, ELTE BTK-n nem kötelező szerencsére :D

Egyébként valahol megértelek, a labdajátékokat, sorversenyeket pl én is gyűlöltem, 12 évig folyamatosan csak a megalázásról szóltak, hogy mit nem tudok megcsinálni, leszidtak, üvöltöztek velem és totál nyomoréknak állítottak be (persze leginkább azok, akik egyedül tesiből voltak jók, én meg hiába voltam közel kitűnő).

VISZONT:

Az egyetemi tesikurzusokat ne úgy képzeld el, mint a gimis szadizást. Rengeteg féle sport közül választhatsz, nálunk pl a klasszikus focis-kosaras stb vonaltól a női fitnessig, koriig minden van, még lovagolni is lehet. Lehet, hogy nálatok nincs ekkora választék, de azt nem tudom elhinni, hogy nem bírsz legalább egy dolgot kiválasztani. Ezek az órák már nem olyanok, hogy a tanár áll a hátad mögött és kiabál, hogy nyomj több fekvőt, a többiek meg kinevetnek. A kurzusok többsége (a résztvevők szerint) kifejezetten jó hangulatú és nem kell meghalni sem, mert az oktatók is tudják, hogy sok ember azért van ott, mert kötelező. Ezt lehet hülyeségnek tartani (nem lennél ezzel egyedül), de attól még nem kívánságműsor és nem a gyakoris panaszkodástól fog megváltozni a rendszer.

A BME-n pl amúgy az egyetemi tesi kiváltható hivatalos egyesülettől hozott igazolással is, és akkor nem kell bejárnod. Nálatok ilyen lehetőség nincs?

2019. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nálunk csak második félévtől lehet választani, az első félévben mindenkinek kötelező ez az általános testnevelés (változtattak a tanterven vagy mi), ezért semmi mást nem lehet választani helyette.

Egyébként a második félévtől is ezek a labdajátékok jönnek csak be.

És ha jól értem csak sokkal később lehet választani olyasmit is, amit korábban írtak, pl. túra (amikortól már talán nem is kötelező a tesi). Ez megint a megváltozott tanterv miatt van, Szóval a korábbi válaszadók hiába tudták ezt meg azt választani, én már nem tudom a megváltozott tanterv miatt. Aki 2019-ben kezd, azt szopatják vele.

2019. szept. 13. 19:44
 15/19 A kérdező kommentje:
*Van ilyen lehetőség felmentésre, de én nem sportolok így sehol sem. Kitől, mitől tudnék hozni? Szóval nem játszik ez sajnos.
2019. szept. 13. 19:45
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy gimis osztálytársam, aki cserkész szövetségi tag volt, túrázni, talán még síelni is jártak és a sulink elfogadta a szövetség igazolását. Persze ez a srác tényleg járt a programokra, alibi papírt ott nem hiszem, hogy kapott volna.
2019. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát pont ez írtam.

Bár ha adnak, akkor nem a papír a kamu, hanem amit állít.

2019. szept. 13. 21:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Régen az ELTE BTK-n is kötelező volt. Én is lusta vagyok, szóval kiválasztottam egy pingpong-órát, gondoltam, majd elálldogálok az asztal mellett az ütővel a kezemben. Erre kiderült, hogy a pingpong fiúprogram, a lányoknak aerobikozni kell. Na, az úgy állt nekem, mint medvének a búvárruha. Következő évben kiderítettem, hogy aki ellógja a tesiórákat, annak év végén úgy 10 napig reggeltől délutánig a tornateremben kell hesszelnie pótlásként. Csakhogy akkor vizsgára kellett már készülni, lényeg a lényeg, jó ideig az volt a rémálmom, hogy lógok tornáról, és mindenféle büntetéseket kapok.
2019. szept. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Na ilyen büntetés itt is van, hogy vizsgaidőszakban kell pótolni.
2019. szept. 22. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!