Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet célszerű...

Milyen egyetemet célszerű elvégezni, ha szálloda/hotel, étterem igazgató szeretnék lenni? Illetve az egyetemnek melyik képzését, szakát?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ehhez jó helyre kell születni, jó protekció kell, nem pedig egyetem. :D

Egyébként valamilyen gazdasági szakkal gondolom nőnének az esélyeid.

2019. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Turizmus, vendéglátás általában.

De elég protekciós pozíciók szerintem. Kell hozzá az ismeretség. A papír nem feltétlen elég.

2019. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

A természetes szak ehhez a

Turizmus-vendéglátás BGE: [link]

vagy a Corvinuson ugyanez: [link]


De szerintem csont ugyanilyen jó a kereskedelem és marketing alapszak is ehhez, ha ilyen helyen kezdesz el dolgozni.


Biztosan van protekció/nepotizmus is a rendszerben, de az, hogy ne lehetne kapcsolatok vagy rokonok nélkül érvényesülni, csacskaság. Jelentkezni kell gyakornoknak már az első évben, és szakmai helyen kell dolgozni sokat és jól. A többi rajtad múlik.

2019. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Turizmus vendéglátás

És ott lehet majd szakosodni idegenforgalom és szálloda irányba.

Szerintem ez kell hozzá, meg vagy nagyon sok pénz vagy egy ideig más szállodában dolgozni és egyre feljebb jutni a ranglétrán es akkor egyszer csak kineveznek valami vezetőnek.

De pl vannak olyan szállodák is akik kifejezetten igazgatót keresnek. De ugye többnyire tapasztalattal... szóval szerintem mindenképp valahol el kell kezdened egyszerű dolgozóként.

2019. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a vállalkozásfejlesztés Msc-t ajánlom ha elvégezted a turizmus vendéglátás Bsct. :)
2019. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!