Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem átiratkozás?! Segítsèg...

Egyetem átiratkozás?! Segítsèg, tanács?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) első èves egyetemista vagyok egy fővárosi egyetemen. Viszont szeretnèk ha lehetsèges egy fèlèv de legkèsőbb kèt fèlèv után átíratkozni egy vidèki egyetemre ugyan azon szakra. (Szándèkosan nem írom melyik egyetemekről van szó , nem akarom ,hogy valaki rájöjjön kivagyok )

De az indokom mièrt szeret nèk váltani ,az az ,hogy nagyon nem èrzem jól magam a fővárosban , senkim sincs ott , a suli ès a koli között napi 100 percet ingázok. Ès van ,hogy ezt ösz visz egy-kèt db óráèrt.. Többet vagyok a tömegközlekedèsen mint a suliba + a hazajárás 500 km 6 óra vonatút

Ezèrt szeretnèk átmenni egy hozzám 60kmre lèvő egyetemre, bejáros lennèk , annyi idő alatt felèrnèk mint amennyit ott ingázok Pesten , nem kène kollègiumot fizetni. S nem egy-kèt órákèrt utaznák órákat.

Viszont sajnos nem nagyon vagyok tisztában ennek menetèvel ès lebonyolításával.Így ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönnèm. Azt tudom ,hogy bizonyos kredit kell ahhoz ,hogy átvegyenek, de mègis mennyi?

Mennyi esèlye van annak ,hogy egy fèlèv után átvesznek?

A mintaterv alapján nekem 3 olyan tárgyam nincs a Pesti egyetemen mint a vidèki egyetem azon szakos hallgatóinak. Ez problèna lehet?

Van esèly ,hogy államira is átvesznek?

Mennyi időt vesz igènybe mire elbírálják a kèrelmet?

Köszönöm ha elolvastad ,elnèzèst ,hogy hosszú lett ès az esetleges helyesírási hibákèrt.

Ha tud valaki tanácsot,segítsèget adni azt nagyon de nagyon megköszönnèm ❤😀



2019. szept. 22. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a választott egyetem honlapját, hogy mit várnak el. Kell bizonyos mennyiségű kredit és egy átlagot is el kell írni. Ha vannak egyező tárgyak, el tudod fogadtatni. Ha van, ami első féléves és ráépülős, akkor csúszni fogsz. Általában nem államira tudnak átvenni.
2019. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Nèztem az egyetem oldalát de semmi infót nem találtam csak a formanyomtatványt.
2019. szept. 22. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még tudom javasolni, hogy nézd meg a TVSZ-t, abban is benne kell lennie.
2019. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Megnèztem a tvsz-t , semmi infó nincs abban sem :(
2019. szept. 24. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben keresd fel az adott egyetem Tanulmányi Osztályát, hogy mik a feltételek.
2019. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!