Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban ennyire kilátástalan...

Valóban ennyire kilátástalan az elhelyezkedés bölcsész diplomával / diplomákkal?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt olvasom , hogy a bölcsészdiploma úgymond értéktelen, mivel az álláskeresésben nem biztosít előnyt.


Én eredetileg Szlavisztika / Skandinavisztika (Major - minor kombó, ha az egyik túl nehéznek bizonyul, akkor angollal váltanám a minort, mivel az alapból megy C1 szinten és mindig is érdekelt az irodalom, a történelem és a kultúra így összességben.), azonban mindenhol csak azt hallom, hogy "Lehetetlen vele elhelyezkedni" "Csak időhúzás, aztán betanított munka" "5 év után mehetsz majd szobanövénynek egy multihoz."


Rettentően vonzanak ezek a szakok, szívesen hallgatnám őket akár mint "külső szemlélő", azonban teljesen elbizonytalanít a társadalom véleménye.


Bölcsészdiplomával rendelkezők, ti hol helyezkedtetek el a diplomátokkal? Elégedettek vagytok a munkahelyetekkel?


Leendő bölcsész hallgatók, mi a tervetek az egyetem után?



2019. szept. 24. 17:32
1 2
 11/11 anonim válasza:
87%

Ugyan én még nem vagyok egyetemista (idén érettségizek), de én is szeretnék szlavisztikára tovább menni, utána, pedig fordítónak tanulni. Azt hallottam, hogy a nyelvszakosokat keresik, főleg azokat, akik ritka nyelveket beszélnek (bár ezt már írták előttem is). Én is inkább azon a véleményen vagyok, hogy tanuld és csináld azt, amit szeretnél, minthogy elmenj például mérnökire és úgy kelljen leélned az életed, hogy utálod a munkahelyed, és a gyereked is állandóan feszült emiatt. Viszont ha később más pályát is választasz a nyelvismeret bármikor jól jön.


Úgy általánosságban a bölcsész szakokról nehéz beszélni szerintem, mert elég széles a skála mi tartozik ide, és alapszak után nagyon sok irányba el lehet indulni.

2019. nov. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!