Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy célszerű felkészülni az...

Hogy célszerű felkészülni az emelt szintű matek érettségire?

Figyelt kérdés
Korábban már érettségiztem, azonban szeretnék a közel jövőben továbbtanulni mérnöki szakirányban. Tudjuk,hogy ehhez szükséges lesz majd min. 1 emelt szintű tárgy. Azok véleményét kérdezném elsősorban akik újra érettségiztek, milyen nehéz és milyen módon érdemes felkészülni az emelt matekra?:) Matekot korábban mindig is szerettem általában a lustaság tett sokszor keresztbe de felnőttként már más a dolgokhoz való hozzáállásom.

2019. szept. 25. 13:27
 1/5 klgh ***** válasza:
100%

Én tíz év kihagyás után csináltam az emelt érettségimet matekból tavaly májusban.

Nekem az sokat segített, hogy az azt megelőző két évben rengeteget korrepetáltam (heti min 20 órát) főleg gimnazistákat, és így átismételtem mindent ami a középszintű tananyaghoz szükséges.

Az érettségit megelőző fél évben felkerestem egy egyetemi tanárt vele meg emelt szintű feladatokat oldottunk meg heti 2-3 órában.

A szóbeli tételek online megtalálod.

Én átolvastam a kidolgozott tételeket naponta egyszer az írásbeli után.

Nekem ez segített egy elég erős (90%-os) emelt matek érettségit elérni.

2019. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát egy elég komoly felkészülést igényel.
2019. szept. 28. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden emelt érettségi komoly felkészülést igényel.

A korábbi évek feladatsorait a hivatalos megoldásokkal és pontozási útmutatókkal megtalálod az oktatas.hu oldalon, az sokat segít a gyakorlásban.

2019. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit vontatottak a feladatok az emelt matek érettségin (legalábbis én én ezt éreztem mindig, amikor készültem érettségire, csak típusfeladatok vannak). Kicsit nézegess matek oktv 2-3. Kategóriás feladatokat is, (vagy Kömal-on) ezek fejlesztenik a logikádat, és tanulsz sok-sok trükköt a megoldásokból. De nyílvàn ezek akkor érnek valamit, ha már megvan a kellő alap.
2019. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Engem az érdekelne hogy az mennyire lenne elég szóbelire ha egy pontos definíciót,egy pontos tételt bizonyítással

és az alkalmazásokat elmondanám a kitűzött feladat mellet?

2019. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!