Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakosok, mely...

Gazdasági szakosok, mely könyveket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitel szakra fogok felvételizni és szeretnék már a témában egy kicsit korábban elmélyedni.

Tudtok ajánlani olyan könyveket, amikre az egyetemen részben részben majd épül a tananyag?

Mankiw: A közgazdaságtan alapjai már megvan.



2019. szept. 26. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hal R. Varian mikroökonómia könyve
2019. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Chikán Attila: Vállalatgazdaságtan
2019. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kacsa Tibor ***** válasza:

Előre olvasni sosem árt. Bár én azért az egyetemi könyveknél egy középiskolás számára valami könnyebben emészthető olvasmányt ajánlanék, mint Mankiw vagy épp Varian könyveit, ugyanis ott már megkövetel egy komplettebb matektudást is az anyag.


Ha sima elméleti közgazdasági ismeretekre szeretnél szert tenni, akkor ajánlom:

[link]


Ugyanennek van egy makroökonómia párja is. Én csak a mikroökonómiát olvastam annak idején.

Ebben az alapok megvannak. Ha ezeket megérted, akkor utána a matematikai összefüggéseket és modelleket is könnyebben fogod tudni adaptálni :)


Legalábbis ez az én tanácsom. Ha inkább egyből a közepébe vágnál, akkor is inkább Samuelson-Nordhaus: KÖzgazdaságtan c. művét ajánlanám, sem mint Mankiw-t vagy Varian-t. Ez egy vaskosabb mű, viszont abszolút érthetően és izgalmasan magyaráz, és szinte minden témakört érint :)

2019. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, mentek a zöldek 😏

A Chikán: Vállalatgazdaságtan-t már kinéztem 🙂

Pénzügytan témakörben mit ajánlanátok?

2019. szept. 27. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!