Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan szerezhetnék Cambridge...

Honnan szerezhetnék Cambridge nyelvvizsgára felkészítő könyveket? Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Már több éve fontolgatom, hogy Cambridge nyelvvizsgára szeretnék menni, viszont az a probléma, hogy mivel itthon annyira nem felkapott, így a kiadványaikat is elég kevés helyen lehet megtalálni.

A jövő hónaptól már lesz angoltanárom, akihez járok, viszont addig egyedül készülök rá.

A Libriben találtam egyetlen egy könyvet tőlük, a nyelvtan gyakorlójukat (English Grammar in Use), amit azonnal megvettem, tényleg nagyszerű. Elképesztő világosan ír le mindent, nagyon gyorsan lehet vele haladni.


Viszont még szükségem lenne olyan könyvekre, amik kifejezetten nyelvvizsga típusú feladatokat tartalmaznak. (FCE)

A neten csak olyan oldalakat találtam, ahol kb. az összes könyvük nincs készleten,



2018. okt. 1. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ha itt nincs, nem is létezik.

2018. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát FCE lenne az a Cambridge nyelvvizsga.

Rengeteg felkészítő anyag van...

Sajnos, a vizsga 2015-ben változott, tehát legújabb felkészítő anyag kevés, de a régiek is használhatóak, mert a régiek alighanem csak nehezebbek valamivel. :)

Engem a CPE, és valamennyire a CAE érdekel, az FCE-t nem ismerem annyira, de hát hasonlóak a körülmények, ugyanazok írnak könyveket hozzá, stb.

A honlapjukon is vannak mintatesztek, azon kívül az "official" felkészítő anyag, és be tudod vásárolni magadat a testbank nevű online gyűjteménybe.

Régebbi felkészítő anyagokat szerintem tonnaszámra lehet találni és letölteni azon az oldalon, amit nem enged a rendszer beírni, de betűzöm:

Sándor

Cecilia

Róbert

Irma

Balázs

Dénes

és persze .com

Bár azt nem tudom, van-e ott ingyenes időszak.


Ami a tankönyveket illeti, az sajnos olyan, hogy nincs "egy" legjobb tankönyv, mert ezek a nyelvvizsgák burkolt intelligencia-tesztek, és mondjuk az egyikben van egy újságkivágás a globális felmelegedésről, a másikban egy a kecsua indiánok házasodási szokásairól, a vizsgán meg éppen az okostelefon használat veszélyei az ifjúságra lesz. Az egyik, most letölthető sample paperben balettozás, tevék, sakkozás, síelés, autóbusz átalakítás, nyári táborok írásokkal kapcsolatosak a feladatok. Így aztán ha több könyvet eszel meg egységnyi idő alatt, az neked csak jobb. Parasztos egyszerűséggel az is mondható, hogy angolul kell tudni, méghozzá szépen.

2018. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
...műveltség okozására én a NatGeot és egy politikai napilapot szoktam ajánlani.
2018. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!