Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fodrász szeretnék lenni de...

MaryaSmith kérdése:

Fodrász szeretnék lenni de sajnos érettségi hiányában úgy néz ki semmi esély rá, tanuláshoz az esélyeim egyenlőre csekélyek tudnátok tanácsot adni miként kezdhetnék neki egy egyszerűbb módon?

Figyelt kérdés

Imádok fodrászkodni,érzékem is van hozzá,ugyanakkor korábban a körülményeim nagy hatással voltak a tovább tanulásra így csak 8 általánossal rendelkezem. De minden vágyam hogy fodrász lehessek. Ismerősöm pár éve érettségi nélkül jutott szakmához,felkerestem az intézményt ahol tanult,de ott sem lehetséges már ez. Szóval a kérdésem az lenne hogy ismer e valaki olyan intézményt ahol még van esély így ki tanulni a szakmát,illetve külföldön például Ausztriaban is feltetel-e a szakmához az érettségi bizonyítvány? Tudom hogy mindenekelőtt a tanulással és az érettségivel tudnám valóra váltani az álmaimat de mint írtam jelenleg rengeteg minden befolyásolja a tovább tanulásomat,nem beszélve hogy nagyon sok időt vesz el,és 1 évre előre tudok kalkulálni a dolgaimmal. Úgyhogy kérlek titeket tartózkodjatok a negatív kommentektol,építő jellegű kritikát szívesen fogadok. Köszönöm!

Szép napot nektek. 26/L


2019. szept. 28. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Basszus ez egy érettségi nélküli szakma. Sima szakmunkásba tanítják ahova 8 általános után veszik fel az embert. Aki meg esetleg másik szakmaként választja ezt elmegy felnőtt képzésre és kitanulja. Ilyen egyszerű munkára nem kell érettségi ez egy hülyeség, nem tudom hol szedted ezt.

Barátnőm pár éve rakta le, munkaügyi szervezett ilyen képzést és 8 általánossal ment oda úgy hogy előtte csak gyárban dolgozott. Szóval nem értem minek erre érettségi.

Felkeresel OKJ-s iskolákat ahol tartanak ilyen képzést felnőtteknek és elmész, akár munka mellett is csinálhatod ezt nem egy nagy dolog.

2019. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esti érettségi ?
2019. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!


Amikor a 8 általános-t be fejezed és tovább tanulsz fodrász suliba akkor nem csak magát a szakmát szerzed meg hanem vele együtt az érettségit is. Az esti érettségi a pici lanyom mellett nem igazán lenne megoldhato,de nappali képzés igen. Üzleti szempontból fontos lehet az érettségi egy ilyen keresett szakmánál,de rengeteg olyan van,akiktől pont ezen papírok hiányában veszik el a lehetőséget :/ Sajnos énis bele estem. Érdekelne az intézmény neve ahol a kedves barátnődnek sikerült szakmát szerezni. Privátban szívesen fogadnám a részleteket.

Köszönöm!

2019. szept. 29. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!