Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos ötletem sincs hogyan...

Sajnos ötletem sincs hogyan tovább, és lassan érettségi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem ezer ilyen tesztet, semmi eredmény, a DJ-színész-modell szentháromságon kívül, az első kettőhöz nincs tehetségem, se pénzem, az utolsóhoz pedig túl selejt vagyok.

Ennyi volt számomra?



2017. okt. 17. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyetemre vagy Okj-re akarsz menni? Milyen tárgyakból vagy a legjobb, és melyeket szereted? Mennek a reálos tárgyak (matek, fizika, kémia), vagy inkább humán területen vagy jó (irodalom, nyelvtan)? Esetleg szeretsz nyelvet tanulni? Irodában akarsz dolgozni vagy folyton mozgásban lenni?


Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz, akkor nagyjából kirajzolódik, hogy hogyan tovább.

2017. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyetem vagy OKJ, az OKJ kézenfekvő lenne, de egy egyetemmel is meg tudnék birkózni (persze nem orvosival).

Egy tantárgyat sem szeretek. A törit annyira nem gyűlölöm, mert fel tudom fogni, mi történik órán.

Sajnos semmilyen tantárgyból nem vagyok jó.

Nyelvek közül a magyar és az angol egész jól megy, de kb ennyi. Nincs hozzá tehetségem, de ezen a területen nem vagyok kifejezetten antitalentum.

2017. okt. 17. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a közigazgatás-szervező szak jó választás, ha megy a töri és érdekel a közszféra, valamint a jog, hiszen az alapképzésen nemcsak alkotmányjogot, alkotmánytörténeti és közigazgatás-történeti ismeretek kell megtanulni, hanem közigazgatástant és EU-jogot is. Két szakirány közül lehet választani: általános igazgatási és nemzetközi közigazgatási.

Közigazgatás-szervezést az ország több egyetemén van, például a Miskolci Egyetemen, a Debreceni Egyetemen, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen és a Nyugat-magyarországi Egyetemen.

Elhelyezkedés: Az alapképzés elvégzése után ügyintézői munkát végezhetsz polgármesteri hivatalokban, illetve területi és járási államigazgatási szerveknél a legkülönbözőbb szakterületeken. Gazdasági társaságok, bankok, vezetési központok ugyancsak alkalmaznak igazgatási szakembereket.

A pályakövetési rendszer 2012-es adatai alapján a friss diplomások havonta nettó 162-165 ezer forintot keresnek – persze az összeg a szakiránytól is függ.

2017. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd otthon megnézem őket.
2017. okt. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!