Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetem mellett...

Az orvosi egyetem mellett mennyire van az egyetemistáknak “életük”?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, de szeretnék szociális életet is élni az egyetem alatt. Mindenki azt mondja, hogy a legszebb évek a gimis vagy egyetemi évek. Sajnos, a gimi alatt nem sikerült olyan társasági életet élnem amit szerettem volna. Így aggódom, hogy nem is lesz soha az életemben, ha orvosira megyek.

2019. szept. 28. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen kár aggódni, ez így lesz.
2019. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Én is nagyobb társasági életet akartam élni, mint gimiben, nekem össze is jött! A többi kar hallgatójához képest lehet kevesebb, de természetesen van idő élni! Egy jó időbeosztás és a saját képességeid ismerete kell hozzá. (Vagyis, hogy mennyi idő alatt tudod elsajátítani a tananyagot.)

Írj privátban, ha szeretnéd, hogy bővebben kifejtsem vagy van valamilyen kérdésed!

2019. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én két éve orvosis szobatársakkal élek. Elég sok órájuk van (mondjuk ők csomó előadásra nem járnak be) és kell is nekik tanulni elég rendesen (vannak olyan tárgyaik, amikből beugrókat írnak vagy minden órán zh van), de rengeteget buliznak és szórakoznak. A szorgalmi időszakban egy héten legalább kétszer tuti elmennek valamilyen buliba vagy valami kari estre, sürögetni, inni stb. Valamint nekem úgy tűnik, hogy a többség tök barátságos és nyitott...Előfordult, hogy én is elmentem velük vagy sokszor jöttek át orvosis szaktársaik, akiket életemben nem láttam és nagyon kedves, barátsàgos, érdeklődő, beszédes stb. volt mindegyik. Persze, tuti van kivétel, de arányaiban egy szerintem sokkal befogadóbb közegnek tűnik, mint pl. az én szakomon (ahol kb. hozzá sem lehet szólni a másikhoz) és emiatt szerintem könnyebb lehet barátokat szerezni is.
2019. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igaz nem orvosi talán egy fokkal könnyebb építészmérnöki de én a saját és barátaim tapasztalatai alapján azt szűrtem le, hogy minél nagyobb szívás egy szak annál összetartóbb egy közösség

nálunk a végeláthatatlan éjszakázások a leadások miatt hihetetlenül össze tudják hozni az embereket, egy csomó barátság kialakul így akikkel el lehet menni szórakozni ha épp van egy kis időnk

2019. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az összetartással kapcsolatban egyetértek :D
2019. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Van életünk. Jól kell beosztani az idődet és simán lehet társasági életet élni, de ha tanulni kell akkor nincs apelláta. De ahogy előttem is írták, ez általában összehozza az embereket és összetartunk. Én gimiben borzasztó rosszul éreztem magam, aztán eljöttem orvosira, és kitárult a világ. Persze nyilván mellette agyontanultam magamat, de életre szóló barátságokra tettem szert, rengeteg bulira is eljártam, tehát éltem. Most ötödévesként úgy látom, hogy életem legjobb döntése volt, ezért bátran merem neked is ajánlani.
2019. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!