Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudok első félévkor szakot...

Tudok első félévkor szakot váltani? Többi lent

Figyelt kérdés
Angol-német tanári szakon vagyok, most kezdtem az egyetemet szeptemberben Pécsett. Az angol nem igazán tetszik, és egy ideje gondolkozom rajta, hogy mégsem tanár, hanem fordító szeretnék lenni, ezért átmennék germanisztikára. Ezt első félév után megtudom tenni? Ha igen, akkor áttesznek önköltségesre? Előre is köszi!
2019. szept. 30. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon rossz ötlet átmenni germanisztika szakra, és fordítónak menni pláne. Bár van rá mérsékelt piaci igény (én is fordíttatok hébe-hóba hivatalos iratokat – egy olyan nővel, aki 30 éve kint él Németországban, és német férje van), de a tanítás sokkal jobb. Próbálj inkább kijutni 1-1 évre a célországokba ösztöndíjra és tanulj meg angolul is rendesen. Tanári diplomával is lehetsz fordító.
2019. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szakot valtani ugy tudsz, hogy kovi felveteli eljaras soran jelentkezel, mostanibol meg kiiratkozol.
2019. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!