Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot a legérdemesebb...

Melyik szakot a legérdemesebb megcéloznom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindent szeretnék csinálni a jövőben, de nem találok közös pontot. Semmiképp nem szeretnék irodai, gép előtt ülős munkát - imádok utazni. Közel áll hozzám a magyar és az angol nyelv is, a tervezés-szervezés elemi részem.

Ezek alapján kerestem:

a) turizmus-vendéglátás: hivatásturizmus

b) gazdasági: gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás/tanulmányok/igazgatási

c) állami: közigazgatási szervezés

d) kereskedelmi: külkereskedelmi ügyintézés

e) várok ötleteket :)



2017. szept. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

ebből talán a c és a nemzetközi igazgatási ami nem teljesen büfészak.

a D-hez nem kell diploma sima okj is tökéletes hozzá


Ha csak ebből lehetne választani én a nemzetközi igazgatásit választanám.

2017. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp megfontolom!

Esetleg más szak, ami nekem még nem jutott eszembe?

2017. szept. 23. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyikben van tapasztalatod? Nyári munka vagy ilyesmi.
2017. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

19 vagyok, 4 éve kezdtem diákmunkával dolgozni, minél több területen kipróbálni magam: rendezvényeken (hostess), árufeltöltőként, fesztiválokon (Festipay feltöltés, kassza), fagyiárusként, LOVI fogadások értékesítőjeként, koncerteken/focimeccsen büfé kasszában, de irodában is dolgoztam.

Az a rossz, hogy a diákmunka nem elég nyitott a különböző területekre. Bele-belekóstoltam mindenbe, de hosszútávon csak egy tetszene igazán, és az se maga a munka, hanem a háttere.

A rendezvényi kisegítés jó buli, de az irányító feladatai (a szervezés) jöttek be inkább, mint a vendégek kísérgetése.

2017. szept. 24. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!