Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakra...

Pénzügy és számvitel szakra földrajz fakultáció?

Figyelt kérdés

Pénzügy és szàmvitel szak érdekel a BGE-n

Megnéztem az érettségi kővetelményeket, és ott volt a földrajz tantáry mint közép vagy emelt szint

Érdemes föci faktra mennem és emelteznem belőle ha oda szeretnék menni vagy felesleges?



2019. okt. 10. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel benne van a kötelezően választandó tárgyak között a történelem és a matematika is legalább középszinten, amiket mindenképpen meg kell csinálnod, ezért "technikailag" nem fontos. Ha jó vagy belőle, és tudsz csinálni egy jó emeltet, akkor a plusz pontokért érdemes, ha nem, akkor szerintem nem. Helyette válassz valamit, amiből tényleg jó vagy, szereted stb. és tudsz belőle egy igazán jó emeltet írni.


Ha úgy érted, hogy fontos lesz-e később a szakon a földrajz, akkor egyértelműen nem lesz az.

2019. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Földrajz fakton egyedül csak a gazdaságfoldrajz fog hasznodra válni, és annak is csak kis része. Matematika emelt éri meg inkább. Sok helyen láttam hogy írták csak 4 alapművelet kell, nem nehéz. Persze, innen látszik hogy egyik se volt azon a szakon, olyan dolgokat veszünk számításokbol nem csak matekon, hanem máshol is, hogy hiába lett a közép matek érettségim 92% csak egy hosszabb átnézés után értem meg jóval az órák után.
2019. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!