Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újra érettségizek, a...

Kelly2000 kérdése:

Ha újra érettségizek, a pontszámításnál nekem csak a duplázás játszik?

Figyelt kérdés
Első évben nem vettek fel az orvosira, ezért a biológia kémia emelt érettségimet megismétlem, viszont nem tudom, hogy a többi érettségim pontjait beleszámíthatom e a felvételin. Nekem úgy előnyösebb lenne, ezért érdeklődnék.

2019. okt. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulmányi pontok alapján vagy duplázással számítják ugyanúgy. Ha újra érettségizel, akkor is úgy fogják számolni, ahogy előnyösebb.
2019. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Őszinte legyek nem irigyellek ! Új felvételi rendszer nem egyszerű !Nem irigylem a most jelentkezőket ( én másodéves vagyok ) Ha jól értelmezem a 2020-tól érvényes rendszert, hiába előírás két emelt (pl orvosi) ezért csak plusz 50 szerezhető az eddigi 100 helyett a másik plusz 50 nyelvvizsgával (emelt) 40 pont 10 pont OKTV ,sport stb sőt még ha jól gondolom az első középfokú nyelvvizsga után sem jár a plusz pont mert az követelmény a felvételhez !! Néztem az OH honlapján is elég ködös a megfogalmazás !!Amúgy meg sok siker Neked kitartást szorgalmat! A felvételi összpontszám továbbra is 500 pont marad és lesz lehetőség duplázásra ha az jobb . Küldök még egy most megjelent linket [link]
2019. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nekem van két felsőfokú nyelvvizsgám, szóval a 40 többletpontom megvan, ezért az új rendszer talán csak előnyömre válik majd:)
2019. okt. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!