Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan szerezzek nappalis...

Hogyan szerezzek nappalis tanulói jogviszonyt?

Figyelt kérdés

2020 januárjában végzek a BSc diplomámmal, viszont a mesterképzés, amire szeretnék jelentkezni csak szeptemberben indul. Sajnos 7 féléves képzésre jártam, így mindenképp becsúszna 1 üres félév, viszont ezáltal elveszíteném az árvasági ellátásomat, ami nagy kiesés lenne a pénzügyeimben. Tudnátok segíteni, hogyan juthatok a legkönnyebben (lehetőleg ingyenes képzéssel) jogviszonyhoz erre az 1 félévre? Mindenképp dolgozni fogok addig is, emiatt sajnos bejárni sehova nem tudnék, csak a papírra lenne szükségem :(. Ismertek olyan OKJ-t vagy képzést, amit valahogy kivitelezni lehetne így? Nappalis papírra lenne szükség mindenképp.


Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2019. okt. 19. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz akkor foszkra vagy vmi alapszakra addig, 1 félévet buksz így, de ingyenes nappali OKJ-ra nem tudnál menni.
2019. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, én is ezt szerettem volna, de keresztfélévben csak fizetős foszkok és alapképzések indulnak. Ha jól láttam a legolcsóbb is 150 ezer körül kezdődik, amit jó lenne elkerülni. Persze, ha nincs más út, akkor valószínűleg ez lesz, csak jó lenne valami más alternatíva.
2019. okt. 19. 20:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtok esetleg pl. olyan egyetemet, ahol a tandíj kreditarányos? A BME-ről tudom, hogy náluk pl. van egy alapdíj és utána kreditenként kell 5000 forintot fizetni. Ismertek ilyet más egyetemeknél is? Mi lenne a legolcsóbb opció? OKJ-t nem tudom érdemes-e, mert hiába ingyenes, ha utána kirúgnak egyből amiért nem járok be.
2019. okt. 19. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltam hogy jelentkezz a szeptemberben indulóra és passziváld addig le, de igaz ezt nem írtam. A privire válaszolva azért nem tudsz OKJ-t mert a nappali ingyenes képzés iskolarendszerű, vagyis szeptemberben indul és ha nem jársz be kitesznek X óra hiányzás után. Úgy kéne már ősztöl járnod az OKJ-ra mint anno középsuliba, nincs olyan mint az egyetemen hogy bukod a tárgyat de megmarad a jogviszony.
2019. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha csúsznál fél évet?
2019. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha passzív féléven vagyok, értelemszerűen nem kapok jogviszony igazolást sem, tehát ennek sajnos nem sok értelme lenne. Az OKJ-nak viszont lehet értelme szerintem, ha esetleg az elején aláíratom a papírt és csak utána tesznek ki 30 óra hiányzás után (Fél évente kell csak igazolni a diák státuszt). Nem tudom mondjuk, hogy mennyire kommunikál egymással az iskola, illetve a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság és esetleg lejelentenek-e.


A csúszáson én is gondolkoztam, csak akkor tandíjat is kéne fizetnem arra a félévre, és az kreditarányosítva is 150 ezer forint körül mozog :(


Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás..

2019. okt. 27. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!