Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hagyjam ott az...

Szerintetek hagyjam ott az iskolát és estin szerezzek jobb érettségit, vagy legyen rossz érettségim és hamarabb dolgozzak?

Figyelt kérdés

nem akartam leírni de úgyis kérdezni fogják:

idén, 11. évfolyamban eléggé elfajultak otthon a dolgok, sokszor fent kellett maradnom éjjel és nem mindig tudtam tanulni, ezért elromlottak a jegyeim. szerettem volna főiskolára menni, viszont ha jó jegyeket szeretnék újra kell kezdenem a középiskolát estin, mert már év végén nem lesz ebből szép bizonyítvány így, hogy januárban így állok. viszont szeretnék dolgozni is minél hamarabb, hogy legyen keresetem és ha nagy a baj el tudjak költözni valamiből, viszont azt mondják ma már csak egy érettségivel semmire nem lehet vinni. eddig úgy tudtam van opció újra lerakni az érettségit 50 ezer forintért, de nemrég felvilágosítottak, hogy ez egy hülyeség. ha jövőre kitűnő is lenne a bizonyítványom, szerintem az idei miatt már nem vennének fel főiskolára, ezért szeretném mindenképp újrakezdeni ha arra kerül a sor. egyébként van egy középfokú angol nyelvvizsgám, és bármikor le tudnám tenni a felsőfokút mert megvolt rá a felkészítés. ebben a helyzetben ti mit tanácsoltok? nem tudom garantálni, hogy év végéig, vagy egyáltalán jövőre többet nem fordul itthon elő az, ami mostanában, és szeretnék minél kevesebb időt tétlenkedéssel tölteni.



2018. jan. 6. 23:55
 1/6 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam, az érettségim jó lesz valószínűleg, a bizonyítványom nem lesz az.
2018. jan. 6. 23:56
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, semmiképp se hagyd ott az iskolát. A fősulira pedig egy jó érettségivel is felvesznek, ha duplázod a pontjaidat, úgyhogy ez nem akadály. Én a helyedben ráfeküdnék a felvételi tárgyakra, és csak azokkal foglalkoznék, hogy felvegyenek. A többi tárgy meg csak legyen meg, a kutya nem fogja nézni.
2018. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, hogy így fogalmazok, de borzasztó h*lyeség, amit kitaláltál:(

1. A 11-es bizonyítványod max. 50 pontot jelent a megszerezhető 500-ból, de ha a felvételi tárgyaid érettségi eredményeit duplázod, akkor kutyát nem érdekel még a 12-es bizonyítványod sem! Szóval még nincs veszve semmi!

2. Ha az érettségi sem sikerülne jól, vagy kellene egy másik tárgy egy újonnan kinézett szakhoz, akkor bármikor lehet bármelyik tárgyból bármelyik szinten javító és pótvizsgára is jelentkezni (ennek díja van, tárgyanként 20-30 ezer forintos tétel, de mivel a minimálbérhez kötött, lassan, de mindig magasabb)

Tehát ki ne maradj a gimiből! Egy esti képzés sehol sincs egy nappalihoz képest + sokkal nagyobb szívás munka mellett érettségizni! Feküdj rá a két felvételi tárgyadra és kész! (De másfél év alatt még a nulláról is bármelyik tárgyból le tudsz akár emelt szinten is érettségizni!

2018. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fősulira, ha jó érettségit írsz, a kutyát se érdekli, hogy milyen jegyeket kaptál.
2018. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
eddig nem is tudtam a duplazasrol, most hallottam errol eloszor. koszonom a valaszokat!
2018. jan. 7. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Jókat írtak az előző válaszolók,igazuk van. Azért aki egyetemre akar menni,annak illene megfelelően tájékozódni pl. a pontszámítási módokról. Javaslom a felvi.hu oldalt,ott mindent megtudhatsz a felvételiről! ;)
2018. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!