Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már késő ilyen irányba mennyi...

Már késő ilyen irányba mennyi továbbtanulni?

Figyelt kérdés
12. Évet kezdtem gimnáziumban idén és sajnos csak az angolt vettem fel emelte mert nem tudtam eddig hogy biológus szakkal lehet állatkertben dolgozni. Nagyon szeretem az állatokat és minden vágyam hogy még ha rossz korulmenyek között is vannak az állatkertben valahogy egy kicsit jobbá tegyem nekik azt. Most is jarok menhelyekre segiteni önkéntesen. Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnék bekerülni biológus szakra egyetemre? Ha nem emelt hanem sima biológiából erettsegizem azzal már felvesznek? Valaszokat előre is koszonom :)
2019. okt. 20. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sima érettségivel nem.
2019. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy a felvi az adott felsőoktatási intézménynél milyen elvárásokat ír. A főbb egyetemekre több, mint valószínű, hogy kell az emelt biosz, de esetleg 1-2 vidékinél lehet esélyed simával is.
2019. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem az egyetemtől, hanem az adott szaktól függ, milyen követelmény van hozzá. Ugyanahhoz a biológia szakhoz minden egyetemre ugyanolyan a követelmény rendszer. Sok természettudományos szakra elég bármilyen természetet tudományos tárgy. Am meg a biológia nem olyan nehéz, hogy egyetemen ne lehessen megtanulni.
2019. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell biológusnak lenned ahhoz, hogy állatkertben dolgozz. (Nem biológus szak, hanem biológia) Sőt, ha elvégezted a szakot, nem is fogsz, mert egyrészt a legnehezebb szakok között van, másrészt kutatókat képeznek, nem állatgondozókat. Én biológus vagyok mellesleg....
2019. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mehetsz biológia szakra, nem ismerem a mostani felvételi követelményeket pontosan, de úgy tudom már kell egy emelt és egy nyelvvizsga. Egyébként pedig minimum a ponthatár, igaz én 10 éve felvételiztem, de szerintem ez azóta sem változott, mert nagyon sok embert felvesznek, de ennek a 90%-a kihullik. Pont azért, mert nehéz. Itt van minden, mikrobiológia, biokémia, élettan, növényrendszertan, növényélettan, fizika, kémia, állatszervezettan, állatrendszertan, szerves kémia, biotechnológia stb. stb. Nagyon kis része lesz az állati rész, állatszervezettanból és rendszertanon kívül nem sok van, amikben álaltokról szól. Szóval ha amúgy szeretek ezeket, akkor érdemes menned, de egyébként ha utálok, akkor kín szenvedés lesz és nem valószínű , hogy meg tudod tanulni
2019. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!