Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri az NKE-n közigazgatás-s...

Megéri az NKE-n közigazgatás-szervezést tanulni? Tényleg sokfelé lehet vele elhelyezkedni? Állítólag ez egy "jolly joker szak".

Figyelt kérdés

2019. okt. 21. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Ezt ki mondta neked? :D A közigazgatásban éhbérért könnyű vele elhelyezkedni, ebben a részben igaz. Hol szeretnél dolgozni, ez a kérdés?
2019. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1, ne legyel ilyen negatív, egy 24 éves lány ismerősöm szeptemberben helyezkedett el a Navnál, kezdőként, nulla tapasztalattal, nettó (!!) 279.600 ft-ért + évi 150 ezer ft -os cafeteriával, évi 28 napos fizetett szabadsággal! :)
2019. okt. 23. 14:36
 3/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem dolgozza halálra magát, bőven jut ideje a randikra, barátokra...:)
2019. okt. 23. 14:37
 4/23 A kérdező kommentje:

Aki szerint a közel 3 kilós fizetés "éhbérnek" számít, az menjen ki külföldre es ott nézegessen. Nem egy, nem kettő nagyképű ismerősöm hangoztatta, hogy igy a közigazgatás, ugy a közigazgatás mekkora szar, aztán elment a versenyszféraba es jött a sírás, hogy ott bizony hajtanak rendesen, nincs félnapos péntek, nem szeretik a táppénzt, és nem olyan egyszerű szülni menni sem ...


19 eves lány vagyok amúgy, jövőre érettségizem, minisztériumban szeretnék dolgozni vagy börtönben.

2019. okt. 23. 14:41
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy ezzel a diplomával nem fogsz tudni sokat keresni. Nekem sok ismerősöm volt ezen a szakon mind elmentek utána jogra, a barátom jogász egy minisztériumban most kezdett és ő keres cirka nettó 300-t, NKE diplomával az adminisztratív munkákat látják el az esetek nagy többségében központi szinten. Sok olyan állás van központi szinten amihez nem elég az NKE-s diploma. Azt sem felejtsd el, hogy megadnak most nettó xy összeget ami hosszú évekig nem fog emelkedni, nem inflàció követő, szóval ha neked jó, hogy évekig ugyanazt kapod akkor válaszd ezt a szakot meg ha nem akarsz sokat dolgozni, illetve fejlődni. Viszont azzal számolj, hogy nehéz lesz váltani ha akarsz, mert ezzel a diplomával versenyszférában nem vesznek fel.

Hidd el az érdekedben mondom, nem ellened. Sok barátom így volt de rájöttek ők is, hogy nem sok értelme van ennek a diplomának.

2019. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#5 igazság szerint a jogász képzés meg rohadt nehéz... nem biztos, hogy eltudnám vegezni, meg már azt is mindenki csak lenézi, mert irtó sok jogász végez minden egyes évben es a fele alkalmatlan rá, vagy csak simán sosem fog befutni.. nem feltétlen közigben szeretnék amugy dolgozni, bar elsősorban a minisztériumi, bv-s intézetes munkák érdekelnek, csak az ugyr fontos, hogy legyen diplomám, na de az közel sem biztos persze, hogy utána 4 év mulva is ugyanígy fogom gondolni es a szakmámban akarok majd elhelyezkedni... fene tudja. :/ lehet, az egészet hátra hagyom majd, csak kell a papír..


Tény es való, hogy rengeteg közig helyen kevesebbet fizetnek mint a McDonald'sban is, de azert van 1-2 kivétel.

2019. okt. 23. 20:25
 7/23 anonim ***** válasza:

Igen, a jog sem olyan mint régen volt, tönkretették a szakmát, képzést úgy, ahogy lehetett. A barátom is mondja, hogy nagyon sok a kontár jogász. Minden hülyét felvesznek, ha nem is államira de fizetősre vagy levelezőre, alacsony a ponthatár és valahogy elvégzi dr.-rel a végén. Aki viszont jó és tehetséges, boldogul csak ebből kevés van sajnos.

Én valami gazdasági szakra mennék a helyedbe, azzal jobban lehet boldogulni.

2019. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg elvégezni a szakot.

Én tavaly diplomáztam, és jelenleg egy területi szervnél dolgozom.

Azt kell hogy mondjam, hogy a munkakörülmények múlt századi állapotot tükröznek, ugyanúgy mint a munkaeszközök, a vezetőség hozzáállása és a munkamorál.

Az illetmény tekintetében, egy mezei 2 műszakos operátor többet keres, mint én egy szakirányú diplomával. Illetményemelést várni nem lehet, csak reménykedni benne minden év elején. (Ráadásul nincs semmi béren kívüli juttatás!)

Túl sok jóval nem tudok szolgálni, én most fogom itt hagyni az egészet. Ezzel egy normális életet felépíteni nem lehet, és egy életre megutáltam az egész közigazgatást.

Ahogy az előttem szóló írta, majdhogynem lehetetlen elhelyezkedni a versenyszférában ezzel a diplomával, ezért mennek sokan jogra pl, miután ezt elvégezték.

Én gazdasági mesterképzésre járok most szeptembertől. Kb erre volt jó az egész szak, hogy lett elég kreditem ahhoz, hogy felvegyenek vezszervre, amivel majd lesz munkám a versenyszférában cégeknél, multiknál, ahol megfizetik az embert. (És csakis ez miatt tudom azt mondani, hogy nem volt teljesen felesleges a 3 év, amit elvertem erre a diplomára.)

2019. okt. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

De örültem volna, ha valaki engem 3 évvel ezelőtt lebeszél és bíztat a jogász képzésre!

A felvételi előtt elcsábítanak azzal, hogy majd mindenki az államigazgatásban fog elhelyezkedni, meg minisztériumokban. Aztán a pályádat meg kávéfőzéssel kezded. Alig épül rá normális mesterképzés, "tanítanak" egy rakat jogi tárgyat, de ha utána elmész jogra, akkor pár tárgy kivételével az összeset csinálhatod újra, ami sokat elmond az oktatás minőségéről. Jolly joker szak abból a szempontból, hogy nagy valószínűséggel találsz munkát mert van egy kupac közigazgatási szerv, de nézd meg az illetményt... az illetményalap 2008 (!!!) óta nem változott.

Az eddigi válaszokra reagálva pedig tényleg mintha a múltszázadba mehetnél vissza... windows xp meg excel 2003...

Nem szól a jog ellen, hogy sokan végzik el, az NKE-re is rengeteg embert felvesznek és sokan el is végzik mivel nem nehéz, egyre alacsonyabb a ponthatár, egyre gyökerebb embereket felvesznek.

2019. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A NAV-nál elhelyezkedett ismerősödre írnám, hogy a kormánytisztviselők bérét egy táblázat alapján kalkulálják, és jelen állás szerint tapasztalat nélküli, felsőfokú végzettségű (I.-es besorolású) kormánytisztviselő kb nettó havi 130-140 ezerrel kezd gyakornokként. Ha jogász, akkor kicsit többel, kb 180. Szóval valami nem kóser abban amit írtál. Talán az lehet, hogy egyenruhába rakták és pénzügyőrt csináltak belőle valami rokonsági kapcsolat alapján, akkor talán többet kap. De egyébként mindent szigorúan meghatároz a 2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről. Szóval, az a kezdő fizetés nem lehet abban a formában igaz, ahogy írtad.
2019. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!