Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen továbbtanulási lehetősé...

Milyen továbbtanulási lehetőségeim lennének? Tobbi lent

Figyelt kérdés

(Eger) Szilágyi E.

Fizika-matek-infó szaknál milyen továbbtanulási lehetőségem lenne? Milyen irányokban lehet utána tovább tanulni (egyetem, fősuli)


Vagy biológia-kémia szak (ugyanazok a kerdesek mint elobb a mat-fiz nál)


2019. okt. 21. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez sima programtervező informatikus.

Kezdőként 350 nettó, 2 év után 500 kiló nettó.

2019. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tyűha... Mondjuk a 3 tárgy közül az infót nem nagyon csipázom :/

Amugy még egy kérdés.

Tegyuk fel, megszereztem a matek-fizika-infó érettségimet, de nem megyek egyetemre.

Akkor hol tudnék elhelyezkedni? (Diploma nélkül)

2019. okt. 21. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
2. Sima érettségivel kb sehol. Szakma nem ártana.
2019. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Olyan helyekre, ahova nem kell felsőfokú végzettség.

Ha ezeknek a munkáknak a jobb környezetben zajló mankaköreit nézzük, akkor például irodai asszisztens, banki ügyintéző, akár biztosítási irodában esetleg ügyintéző vagy asszistens. Több olyan személyt is ismerek, akik ilyen munkakörben dolgoznak csak érettségivel.

Ha jelentkezel és behívnak interjúra, akkor már csak rajtad és a tudásodon múlik az egész.

Legfeljebb felvesznek ugye pályakezdőként kevesebb fizuval és betanítanak, vagy elküldenek tréningekre, és később emelik a béred.

De egyébként az ilyen sima érettségis irodai munkáknál nem olyan kimagasló a fizetés, mondjuk 160-170 ezer nettó már nagyon jó fizetésnek tűnik ebben az esetben, de persze vannak kivételek hogy vagy kevesebbet, vagy többet keresel.


Egyébként a helyedben mindenképp jelentkeznék egyetemre. Bármilyen szakra amihez kedved lenne és amiből lesz érettségid. (Fizikus, matematikus, proginfó, az első kettőből elvárandó az MSc is, vagy ami csak tetszik).

2019. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérnöki szakok közül villamos- vagy gépészmérnök. Mind a kettő nagyon jó szak(ma).


Biológia-kémiával orvos, biológus. Itt a biotechnológia nagyon megy manapság.


Közgazdasági szakokat is nézd meg. A legjobb a gazdasági és pénzügyi matematikus. A többiről itt írtam: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Informatika szakok közül attól függ, mi érdekel. Mérnökinformatika, programtervező, gazdasági informatika.... de ha ez nem annyira érdekel, akkor nézd a fentieket.

2019. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, de amugy az egyetem nagyon drága, nem?
2019. okt. 22. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ha elegendő pontod van és bejutsz államira, akkor ingyenes és nem kell tandíjat fizetned.

Ja egyébként ha egyetemre akarsz menni, szükséged lesz egy emelt érettségire és egy B2-es nyelvvizsgára is legalább.

2019. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem drága.

Ha megvan a pontod, ingyenes és ha jól tanulsz kapsz ösztöndíjat.

Sőt akár a koli is lehet ingyenes.

Másrészt ha tényleg ügyes vagy, én nem aggódnék, mert legrosszabb esetben diakhitel.

Röhögve vissza fogod fizetni a PTI fizetésből és egy életre jó leszel :)

2019. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!