Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gepeszmernokkent, villamosmern...

Gepeszmernokkent, villamosmernokkent mennyire van szukseg MScre?

Figyelt kérdés
Önmagában a BSc-vel is szep fizetest lehet elerni idovel? Valahol azt hallottam nem is nezik az MSc-t.
2019. okt. 26. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, bsc-vel is okes.
2019. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Msc-n levők nagy része levelezőn van. Vagyis megérni megéri, nem hiába csinálják ők is, de nagyon fontos a munkatapasztalat, ezért dolgoznak mellette. Vagy lehet még duálisan is megcsinálni nappalin az Msc-t. Azért az meg hazugság, hogy semennyire nem nézik. Az Msc egy mélyebb tudást jelent, a papír sosem árt.

Felvin van egy új fül, ami a végzettek elhelyezkedését, kezdő és későbbi fizetését mutatja évekre lebontva. (Régebben is volt ilyen a szakleírásoknál, de az már egy viszonylag régebbi évre vobatkozik, és csak úgy átlagosan mutatta a béreket). Most már az is látszik, hogy mennyi időn belül sikerült elhelyezkedni, milyen szektorban, intézményenként mennyi fizetésért, megyénként stb. Sokkal jobb. És én még egyetlen egy olyan szakot nem láttam, ahol az msc-snek ne lett volna több fizetése. Oké, ebben biztos benne vannak azok is (pl. informatikusok, mérnökök stb), akik msc mellett dolgoztak, a munkában eltöltött idővel pedig arányosan nő a bér is, de akkor is.


[link]


Érdemes böngészni :)

2019. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy régebben én is azt néztem, hogy tök jó lenne minél hamarabb munkába állni, és ,,nem kell az az msc". Viszont idővel rájöttem, tapasztaltam, legalábbis vegyészmérnökin ez van, hogy aki tényleg igazi vegyészmérnök akar lenni, az általában msc-re megy, ez egy ilyen szak. Rengeteg tárgy, ami szerves része a szakmának, az csak msc-n van, pl. kísérlettervezés, transzportfolyamatok stb. Msc nélkül is lehet jól keresni bizonyos helyeken, hallottam már én havi 600 ezres fizetést is, de az az ember ,,csak" felügyel. Mármint ha tényleg használni is akarod az egyetemen szerzett tudást, nem csak egy betanított munkát végezni, számolni, gondolkodni, tervezni, akkor kell az msc. És mivel jó tanuló vagyok, meg nem akarom unalmasan leélni az életemet, sajnáltam volna, ha minden nap ugyanazt kell csinálnom...az nem igazi mérnök. De ki mit szeret.
2019. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"egy mérnök képzés még mindig 5 éves" ez a bme nyílt napján hangzott el.
2019. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Elhelyezkedni BSc-vel sem lesz gond, de valóban célszerű munka mellett, levelezőn letolni egy mestert is. Ártani nem fog, viszont később hiányozhat, ha komolyabb pozíciót / előrelépést szeretnél.
2019. okt. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolkozom vezetői pozícióban, "csak" egy jo megelhetest szeretnek. Mar nincs sok tamogatott felevem mert van egy masik diplomam es most fejezem be ezt, igy mar 27 evesen nem igazán akarok MSc-t is csinalni.
2019. okt. 27. 14:17
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Egy mezei MSc-től nem leszel vezető :)

De a későbbiekben lesznek olyan érdekesebb, jólfizető területek, ahová elvárás lesz a mesterszintű diploma. Persze ha kicsiben gondolkodsz, bőven elég neked a BSc is.

2019. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!