Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha MINDENKÉPP szeretnék...

Ha MINDENKÉPP szeretnék mindent mit lehet a gyógyításról megtanulni (vagy legalább más módokon elsajátítani), akkor az ált. orvosi helyett milyen más szakkal (vagy egyéb képzésekkel) lehet a LEGTÖBB ismeretanyagot megtanulni, gyakorlatban alkalmazni?

Figyelt kérdés

Mentőtiszt is (állítólag) nagyon nehéz szak - elsajátítás tekintetében - és (ha igaz ez is), akkor az oktatók a vizsgákon állítólag úgymond nagyon arcra mennek. Vagyis ha nem vagy teljesen szimpatikus, lehet át se engednek. Az orvosi mellett - szerintem - a mentőtiszti is kiesett esetemben, de főleg inkább azért, mert állítólag nagyon nehéz hallgatóként kijárni e szakot.


A cél az lenne - ahogy azt fentebb írtam -, hogy a gyógyítás (sebek gyógyítása is!) minél több oldalába/aspektusába/lehetőségeibe kóstoljak bele az orvosin (és valószínűleg így a mentőtisztin) kívül.



ápr. 29. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem igazán van. Esetleg ápoló.
ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó lenne minél több mindenbe beletekinteni, de úgy, hogy részt is vegyen az érdeklődő a segítségnyújtásban!


Baleseti sebészeten, rohamkocsin, vagy más területen - mindegy!


Esetleg _több_ területet is kipróbálva, nem leragadni egynél.


Ha ehhez több képzés kell, e kiírásnál az sem probléma.


Kérlek írjatok!

ápr. 29. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Állatorvosi?
ápr. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész még ilyen
ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyógyszerész nem gyógyít, kiváltképp nem sebeket, sem nincs rohamkocsin, sem nincs bent - úgy egyáltalán - a kórházban.


"A cél az lenne, hogy a gyógyítás (>> sebek gyógyítása is! <<) MINÉL TÖBB oldalába/aspektusába/lehetőségeibe kóstoljak bele az orvosin (és valószínűleg így a mentőtisztin) kívül."


Mentőtiszt még _JÓ_ is lenne, mert azzal a baleseti sebészethez igen közel álló szakot választhatna a hallgató, és a kiírásban látható (illetve a megismételt idézetben újfent olvasható) minél több oldalba belekóstolhatna a nebuló, és _több mindent_ tapasztalna, nem csak egy kis szeletét látná a gyógyításnak/ellátásnak, de van vele egy nem éppen elhanyagolható problémácska, ami szintén látható a kiírasban - MÁR HA IGAZ e kettő egyáltalán:


"Az oktatók a vizsgákon állítólag úgymond nagyon "arcra" mennek. Vagyis ha nem vagy teljesen szimpatikus, lehet át se engednek..."


Remek, ha így állnak a hallgatókhoz...


"Illetve állítólag nagyon nehéz hallgatóként kijárni e szakot."


Azt írják egyesek, hogy a négy év mentőtisztin sokkal nehezebb mint az orvosin a hat...


Ha ez is igaz egyáltalán.


Pedig a tiszti még meg is felelne...

ápr. 30. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Mentőtisztivel az az egy baj van, hogy ha egy oktató úgy látja, hogy nem vagy alkalmas a szakmára akkor teljesen mindegy mennyire készülsz fel faszán a vizsgáira, úgyis megbuktat valamin.


Én is oda járok és az egyik szaktársam 3 év csúszás után unta meg. Minden tárgya meglett elsőre de az egyik oktatónak nem volt szimpatikus így több mint tíz vizsgaalkalommal húzta meg, mire azt mondta, hogy ő ezt befejezi inkább.

ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem ezt írtam én is?
ma 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!