Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemet végzett emberek!...

Egyetemet végzett emberek! Hasznosítjátok a korábban megszerzett diplomátokat a jelenlegi életetekben?

Figyelt kérdés

Mostanság mindenkitől azt hallani hogy "kitörölhetem a diplomámmal", meg hogy csak elvesztegetett idő volt az egyetem.

És látni is sajnos azt lehet, hogy azokból lett gazdag és sikeres, akik sosem jártak egyetemre, vagy x év után otthagyták mert nem voltak képesek elvégezni.



2019. okt. 26. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem hasznosítom. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az egyetemet végzett emberek kevésbé sikeresek, mert a felmérések épp ennek az ellenkezőjéről tanúskodnak.
2019. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

A sikeresség nem egyenértékű a végzettséggel, az lesz sikeres nagy ember, aki újat talál ki, nem tudom milyen oldalán olvastam, hogy azok közt kerülnek ki a sikeres emberek akik iskolába 3-s környékén álltak, mert ők taktikáztak, míg akik ötösök voltak azok beálltak a sorba ezért bár az átlaghóz képest jobban álltak, nem nagyon kerültek ki belőlük olyanok akik kreatívak lettek volna és ebből adódóan sikeresek, de nem szabad kihagyni, hogy a hármasok jóval többen vannak, ezért arányaiban kevés ember kerül ki.

A diploma értéke függ attól, hogy milyen szak és hol, úgy tudom Németországba aki bölcsész szakot végez az jól el tud helyezkedni, ez itt Magyarországon nem érvényes.

2019. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk üzemlátogatáson a Borsodchemben ezt mondták:

,,Tudjuk, hogy végzés után az egyetemen megszerzett tudás 95%-a törlődik, de legalább lesz helye az itt szerzett tudásnak, lesz mivel feltölteni."


Én úgy látom, hogy az egyetem ad(hat) egy szép alapot, képességeket, de a szakmába úgyis az adott cégnél fogsz beletanulni.


Van, amihez nem kell diploma, de azért ne jelentsünk ki ilyet, hogy aki ott hagyja, abból lesz gazdag és sikeres. Aki ilyen ügyes, meg ennyire összejön neki az élet, az ugyanúgy elindíthat egy vállalkozást stb diplomával is.

2019. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magát a konkrét diplomát nem.

Azt, hogy "diplomás vagyok", a szakon szerzett készségeknek köszönhetően igen.

2019. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasznosítom. Fogorvosként végeztem és fogorvosként dolgozom.
2019. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!