Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE tanulók, nektek mi a...

Loveeeeeeeeee kérdése:

NKE tanulók, nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez a első félévem a közszolgálati egyetemen, közigazgatás szervező szakon, levelező munkarenddel. Mivel nem rég kezdtem az egyetemet, örülnek pár tapasztalatnak, tanácsnak ezzel a Szakál, egyetemmel kapcsolatban, mivel levelezőn vagyok főleg levelező diákok kommentjeit várom, de szívesen olvasok nappalisoktól is véleményeket?

Pl mennyire nehezek a vizsgák? Én szeptember óta tanulok majdnem mindegyik kurzusra amit van, de nem tudom mennyire kell mindent megtanulni, bemagolni, mennyire szigorúak a vizsgán. Bevallom eléggé parázok a vizsgáktól, félek hogy megbukok. Azt is hallottam hogy levelezőn elnézőbbek és nem annyira nehezek a vizsgák, nem tudom ez mennyire igaz. Illetve mennyire nézik, hogy ki melyik előadáson van? Én általában mindegyiken bent vagyok, de van hogy sajnos nem leszek rá képes. Ezért lehet hogy nem engednek majd vizsgázni? Vagy itt nem nézik annyira szigorúan.

Nagyon várom mindenki véleményét.



2019. okt. 29. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én végzős nappalis vagyok. Ha az adott előadáson nincs katalógus, akkor senki sem fogja nézni, hogy ki volt bent. Az elmúlt 3 év alapján nekem az a tapasztalatom, hogy felesleges szeptembertől óráról-órára tanulni minden tárgyra. Arra érdemes, amiről 100%-ban tudod, hogy milyen lesz a vizsga, ilyen pl. a közig-alap meg a funkció. Sok olyan tárgy van amiről majd a szorgalmi időszak végén kiderül, hogy csak valami tesztes kis írásbeli lesz, ilyenre például nem éri meg hónapokig tanulni. Egyáltalán nem nehezek a vizsgák, ami úgymond nehezebb, de tanulsz rá rendesen akkor teljes mértékben teljesíthető. A közig-szervező szakon nem kell félni, hidd el! :D

2019. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!