Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulási szakom vagy...

A továbbtanulási szakom vagy gazdasági vagy mérnöki lesz, ennek eldöntésében kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű suliban, az idei követelményeket illetően az emelt angolom amihez kapok c1-et beugrónak számít. Infó közepem már van (98) és emellett a matek az, ami ment mindig is, ebből fogok emeltezni. A nyelvekhez is értek, egy német közepet leteszek (nyelvvizsgát). Igazából, csak annyit tudok, hogy egy olyan munkát szeretnék, ami nem monoton és értek hozzá, tehát sikeres vagyok benne. Nem tudom mi befolyásolhatna még és hogy szűkíthetném le a kört. A gazdasági szakok jobban vonzanak, csak egy mi-van-ha érzés szerint mérnöki szakon is gondolkodok. Jelenleg amilyen szakokat magam elé vettem : gazdinfó, gazdmenedzsment, nemzetközi gazdálkodás , psz, mérnökinfó, energetikai mérnök, gépészmérnök, logisztikai mérnök, mechatronikai mérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök.

2019. okt. 31. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, mennyire akarsz egy szakma csúcsa lenni. Gazdasági szakokból a pénzügy és számvitel a király, mérnökiből a gépész-, mechatronikai-, villamosmérnök. A gazdinfonál sokkal jobb egy programtervező vagy mérnökinformatikus. Vegyészmérnökire ne menj, az full kémia...

Igazából én inkább a gazdasági szakokra mondanám, hogy unalmas. Ahogy érzed.

2019. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szakokból egyáltalán nem a psz a király, hanem a gazdasági és pénzügyi matematikai elemző, amelyet az alkalmazott közgazdaságtan követ. Ezek az igazi közgazdasági szakok, és ezek egyáltalán nem unalmasak, ahogyan a marketing sem az. A psz valóban atom unalmas — ha úgy tanítják, mint Magyarországon.


Kérdező a gazdasági szakokról itt írtam összefoglalót: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Mérnöki szakok közül a villamos- vagy gépészmérnököt javaslom, informatikusból túltermelés van.

2019. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!