Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba érdemes továbbt...

Milyen irányba érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és ötletem sincs, milyen szakra adjam be a jelentkezésemet, egyszerűen nem tudom magam elképzelni dolgozó emberként, hogy évekig ugyanazt a dolgot csinálom egy fix munkahelyen, és nem unom meg.


- A legtöbb iskolai tárgyat szeretem, legtöbbször ötös vagyok mindenből, de semmiből sem vagyok kiemelkedően, zseniálisan jó

- Matekból és bioszból faktolok, azokból tervezek emeltezni (angol emeltet csináltam tavaly előrehozottként), de a magyart, törit, fizikát szintén szeretem.

- Infónk sajnos alig volt gimiben, de biztos érdekes lehet informatikával foglalkozni.

- Igaziból a matekot nagyon szeretem, de gondolom egyetemi szinten teljesen más mint gimiben, és lehet, hogy nem tetszene.

- Valami olyat szeretnék tanulni, amivel lehet rendesen pénzt keresni és /vagy megbecsült szakma


Ezek ismeretében ti mit javasolnátok nekem? Bármilyen tippért, ötletért hálás lennék!:)



2019. okt. 31. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Matek-biosz alapján biomérnökit mondanèk, ha a kémiàvsal is jóban vagy :)

Tanári szakok? Biológus? Anyagmérnök, vagy valami más mérnöki, agrár szakok

2019. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha a matekot választod, ott illendő mesterképzést is csinálni alapképzés után.

Ott van még a mérnókinfó/proginfó/gazdinfó is, ezekre a szakokra kell a sok matek, főleg proginfóra, szóval nem lesz belőle hiányod. Ezekkel a szakokkal millió munkakört betölthetsz, igazából csak tőled függ. Viszont nulla tudással ne jelentkezz infós szakra, előtte mindenképp próbáld ki, hogy mennyire izgat a téma, és mennyire tudnád magad elképzelni, hogy ezekkel foglalkozol egy életen át. Meg hogy mennyire találod érdekesnek mondjuk a programozást, csak hogy egy nehezebb témát kiemeljek. Mondjuk kezdj el online tanfolyamokat. Ha egyáltalán nem érdekel és kocka dolognak tartod, akkor inkább felejtsd el.


Ezekkel a szakokkal nagyon jó lehetőségeid lennének. A fizetés jó, megbecsült is. Viszont valóban elég nehezek.

2019. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

A matek és biosz alapján én is a biomérnökit mondanám. Bár az, hogy nagyon jól lehet vele keresni, az túlzás, a vegyészmérnököknek kicsit több a lehetőség. Az pedig, hogy érdekes-e, az egy másik dolog. Mondjuk úgy, hogy általában nem, de lehet, hogy kifogsz egy érdekes munkát.


Esetleg anyagmérnöki? Ott nagyon sokféle terület van, érdekesek. Miskoclon több mint 20-féle duális partner közül is választhatsz már alapképzésen, már egyetem alatt kapsz pénzt, és biztos az elhelyezkedés végzés után. Nézz utána :)

2019. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésekről pedig lehet itt kutatgatni (november 1-3 között a felvi nem elérhető, de ma és 4-től már lehet nézelődni):

[link]

2019. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

A matek angol azért jó, mert ez az alapja a legtöbb valamit is érő szaknak, végzettségnek.


Sokan mondták itt a biomérnökit, de én nagyon nem javaslom, rosszak vele a lehetőségek. Volt szobatarsam ezt végezte, és kénytelen volt szakot váltani, mert nem talált vele munkát, és nem csak ő volt ezzel így. Alapjáraton a villamos vagy gépészmernokot javasolnám, nem csak azért, mert ezekkel tényleg meglehet élni, hanem mert változatosak, könnyű irányt, munkahelyet váltani. Írtad, hogy nem tudod elkepzelni, hogy életed végéig egy adott cégnél egy adott dolgot csinálj. Ha az előbbi "univerzális" szakok valamelyiket végzed el, akkor ezen nem kellene aggódj, bármikor irányt lehet váltani. Bar ezen szakokon a biológiának sok hasznát nem vennéd(semmit) viszont ha később, speciális területén meg elojojetne pl ha egészségügyi mérnökkent (ez Msc) helyezkedsz el, amire egy villamosmérnöki a legjobb alap illetve külföldön is biztos vannak speciális Msc-k ahol jól jöhet.

2019. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a gazdasági szakokat. Vannak közöttük tudományosabbak, gyakorlatiasabbak, irodában ülősek, utazgatósak, és a többségük nagyon izgalmas. Itt írtam egy áttekintést: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
2019. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de egy kicsit fura ez nekem. Én idén érettségiztem május-júniusban, amikor 11-es voltam szerettem volna előrehozottan emelt angol érettségit tenni, sok más kisbaráttal együtt, ám nem lehetett egyből emeltet tenni előrehozottként, hanem először a középszintet és az őszi érettségi időszakban a szintemelőt kellett volna. Feleslegesnek tartottam a középszintet megcsinálni, amikor az emeltet szintemelővel kellett volna, így kivártam, hogy májusban végzősként azonnal tehessek emeletet az említett procedúra nélkül. Hogy is van ez? Jelzem, ez másik iskolában is így volt, nem csak nálunk.
2019. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, csak érdekel, hogy ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnál, miért lényegtelen részletekbe kötsz bele.
2019. nov. 1. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem belekötök, hanem érdekel, hogy most minket vágtak át vagy mi a történet és szerintem neked sem lett volna nehéz elmagyarázni, mint ahogy az nap mint nap előfordul az oldalon, hogy kérdésen belül újabb kérdések születnek. ;)
2019. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Erre (is) való a privát üzenet! Írj nyugodtan, ha tényleg érdekel:)) És akkor nem a kérdés lesz szétoffolva:)
2019. nov. 1. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!