Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érdemes egyedül feldolg...

Hogyan érdemes egyedül feldolgozni egy középiskolai történelem tankönyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Készülök előrehozott érettségit és osztályozó vizsgát tenni.

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen módszer szerint készüljek fel? Arra gondoltam, hogy kihúznám más-más színekkel a fontos adatokat, pl. évszámok, személyek, események, fogalmak. A negyedikes anyagot tanulom, világháborúk. Itt mondjuk nem csak személyek vannak, hanem országok főleg, azoknak is egy másik színt válasszak, vagy jó lesz ugyanazzal, amivel a személyeket húzom ki?

Jegyzetet ritkán készítek, mert sok idő elmegy vele és mivel nagyon alapos és precíz vagyok, ez lassú is.

Gondoltam arra is, hogy felolvastatnám programmal az anyagot.

De nem tudom, van valami ötletetek?

Szeptembertől sok más elfoglaltságom van, és meg kellene tanulnom az előző 3 év anyagát is nagyon jól. Ez gondolom jó beugró gyakorlás lenne majd az egyetemi tanulmányokra.


Bocs, hogy ennyit írtam, köszi előre is a válaszokat!


2010. júl. 17. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kéred el inkább egy felsőéves történelem-füzetét? Én a 6 éves gimnáziumi tanulmányaim alatt elég ritkán forgattam a könyvet, mindent leadtak órán.:) (mondjuk a tanár is nagyon jó volt)
2010. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk végig azt mondták, hogy a tankönyv rizsázik és nagyon sok felesleges illetve máshogyan értelmezett információ van benne. A könyv arra nagyon jó, hogy a fogalmi és kronológiai áttekintést átfusd. Esetleg 1-2 elemzést, képet szemügyre vegyél, de mi mindig füzetből tanultunk 10.-től (új tanár).


De miért teszel előrehozottat belőle? Emeltet akarsz év végén és a jobbat számoltatod be? Szerintem nagyon bátor húzás, de sok sikert! :D

2010. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Azért akarok előrehozottat tenni, mert nem jó a tanár! Idén valami megváltozott, nem tudom miért. Más írt 5 sort, azoknak 5-öst adott, én írtam 2 teljes A/4 oldalt, erre 2-est ír rá. Le akarta rontani az évvégi jegyem 2-esre, 3-asra, de még időben konzultáltunk az igazgatóval, aki észrevette, hogy nem bennem van a hiba, és így lettem 5-ös év végén. Szóval könnyebb lesz ez az utolsó évem, ha nem kerülök felesleges konfliktusba a töri tanárommal, aki mellesleg úgy tanít, hogy még most szerzi meg az egyetemi diplomáját munka mellett.
2010. júl. 18. 03:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Az gáz...gondolom most leszel 11-es ugye?azért 2 év törijét megtanulni előre jól, meg még ismételni is, kicsit necces, de én szurkolok neked.Esetleg vegyél mf-et, meg 12 próbaérettségis könyvet, szerintem az jó.
2010. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket!Ez jó ötlet!Meg fogom csinálni a munkafüzeti feladatokat!Egyébként most 12.-es leszek.
2010. júl. 18. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!