Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most vagyok vegzos, de meg...

Most vagyok vegzos, de meg otletem sincs hova menjek tovabb melyik egyetemre. Mikor fog jonni egy jel, ami iranyt mutat?

Figyelt kérdés

Mindenkeppen tovabbtanulok, egyetemen, de tenyleg nemtudom, hogy melyik suli lenne a megfelelo. Konyorgom valaki segitsen, vagy irjatok tapasztalatot, hogy ki mikor dontotte el hova megy tovabb.

19l


2019. nov. 8. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd meg Limpár Imrét a YouTube-on, az előadás címe Útban a siker felé. Palyaválasztási tanácsadó előadás.
2019. nov. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ mit szeretnél csinálni az életedben, mi ezt nem tudjuk eldönteni helyetted. Én is végzős vagyok, gazdálkodás és menedzsmentre megyek, mivel nem igazán csinálnék úgymond gyakorlati dolgokat.
2019. nov. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod, hogy milyen szakon szeretnél tanulni?
2019. nov. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is ra kell jonnod hogy mit szeretsz. En peldaul nem szeretem túlzottan az embereket, de szeretek például tanácsot adni, irányt mutatni, ervenyesiteni a sajat gondolataimat, felügyelni mások munkajat. Kozben kizáró indokok voltak hogy miket nem szeretek. Nem szeretem a gykorlatias dolgokat, mert kétbalkezes vagyok. Például ilyen a labormunka. De a matekhoz se nagyon ertek, meg a logikai dolgokhoz. Ezek alapjan gondolkodtam peldaul a tanarin, a kerteszmernokin, a biológia alapszakon. De meg a kozossegszervezesen is es a logisztikain is. Tehat eleg szeles a paletta mint latod. Van benne egy pici real, es az leginkabb hogy onmagam is megvalósítsam. Vegul ezek kozul egyik sem lettem, es jelenleges is kicsit palyatevsztettnek erzem magam. De ez segit benne hogy mit valassz. En grafologust tudok esetleg ajanlani. Állásbörzéken vagy educatio kiallitason szokott lenni. Az iraskepedbol megmondja milyen ember vagy, es ehhez ajanl szakmakat.

Sulit meg egyszerű valasztani. En a leghiresebbet valasztottam úgymond, azok kozul amin a szakomat indítottak. 200 km-re van a lakóhelyemtől, de nem banon a kolit, nincs vele semmi bajom. Persze kesobb rajottem hogy megsem ez a legjobb egyetem, de mar elvgzem a szakot szoval edes mindegy. 😁 Mesterkepzesnel ugyesebben valasztok majd.

2019. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miből vagy jó, mi érdekel?

Ha matek-fizika, akkor valamilyen mérnöki szak. Szerintem egy gépészmérnökkel vagy villamosmérnökkel nem tudsz mellé lőni, max ha kicsit másabb érdekel, akkor valami speciálisabb mesterre mész.

Ha matek-fizika-kémia, akkor vegyészmérnöki.

Matek-biológia, biomérnöki.

Ha szereted a matekot, érdekel a közgazdaságtan, akkor valami gazdasági szak. Ha nagyon penge vagy, akkor pénzügy-számvitel vagy az a gazdasági matematikai elemző osztatlan szak (elvileg nagyon kell), ha kevésbé vagy nagyon penge matekból, akkor egy gazdálkodási és menedzsment is jó, általános tudást ad. Bár sok van belőlük, de el tudnak helyezkedni, mert sok gazdasági diplomásra van szükség.

Ha csak a nyelveket szereted, mellé egy kis töri, irodalom, akkor valami nyelvi szak esetleg.

Gondolom, ha orvos vagy ilyesmi szerettél volna lenni, az már rég eldőnt volna, főleg, hogy oda két emelt is kell. Ugyanez a tanári pályával, azt általában már régebben tudják az emberek. Bár sokszor ma úgy kerülnek be oda hallgatók, hogy máshova nem veszik fel őket, és a semminél az is jobb. Annyi pozitív van benne, hogy egyetem alatt kaphatsz ösztöndíjat, csak mert tanári szakos vagy. Ha van hozzá ismerősöd, aki be tud juttatni egy jobb suliba, akkor megéri, nem is lesz olyan rossz életed, pl. egy gyakorlóban, ott több pénzt is kapnak valamennyivel.

Miben vagy jó? Mit szeretsz? Többet tudunk segíteni.

2019. nov. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
A grafológia vállalhatatlan áltudomány. Tanulj arról is egy kicsit, mielőtt ajánlgatod.
2019. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves hatos, nalunk nehany embert kiveve mindenki ugy jött ki a grafológustól hogy csillogott a szeme, es idézem "mindent tudott rólam, es palyat is ugy ajanlott hogy meg se szólaltam, megis tudta mi erdekelt". Speciel en is csak ultem benn mint egy nema gyerek, es hallgattam hogy elmondja milyen ember vagyok, konkrétan kifele is neman jottem alig tudtam megszolalni. Igaz, mint emlitettem nem mindnekinek jott be, de nekik is csak azert mert a grafológus elmondta hogy az a palya tokeletes nekik amit kinéztek, ok meg ezzel nem voltak megelegedve, mert azt várták hatha mast mond.
2019. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: A jósok is ügyesek ebben, mégsem látják a jövőt. Hagyjuk egymást...
2019. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez csak pszichológia. Az íráskeped tükrözi a személyiségedet. Ezek szerint a pszichológia is altudomany. ☺
2019. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pszichológiára járok. Döbbenetes mekkora kamu. Épp kiutat keresek belőle. Szóval, részemről, igen.
2019. nov. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!