Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti iskolábol egyetemre így...

Esti iskolábol egyetemre így lehetséges?

Figyelt kérdés

Szép napot! :) 24 éves vagyok, szakmunkás végzetséggel. Amikor szakot kellett választani, a szakmunkást választottam hallva arról hogy külföldön milyen keresetek vannak, gondoltam miert szenvednék éveken átt egy papírért, ha mehetek és egyből elkezdhetem valóra váltani amiket szerettem volna. Most már inkább elgondolkodom rajta, hogy oké hogy momentál jól keresek, és viszonylag van is időm, de boldog leszek-e 10 év múlva. Hát a válasz nem, és ezen szeretnék változtatni. A terv az, hogy elvégzem az esti iskolát, és leteszek egy emelt angolt. Viszont a bökkenő, hogy a szakok, amik mindig is érdekeltek megkövetelik az emelt kémia, és az emelt biológia érettségit(Gyógyszertudomány, Biológus) lehetséges lenne az, hogy letedzem a normál érettségit munka mellett, és utána egy év alatt felkészülni az emeltekre, es letenni csak a két emeltet? Természetesen az emeltre készülésnél otthon néznék valami szolidabb állást. Nem államilag támogatottra mennék.

Válaszokat előre is köszönöm, további széo napot😊



2019. okt. 10. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Miért bajlódnál a magyar nevesincs de túl nehéz itthoni egyetemekkel?

Most milyen országban vagy? Feltételezem valahol nyugaton, ahol 100x gyakorlatiasabb minden és többet ér még bármelyik ismeretlen egyetem is mint a legjobb magyar.

Ha érettségid amúgysincs, akkor szerintem érettségizz le abban az országban ahol vagy. Neked nagyar esti gimiben 2 év lenne amúgyis az érettségi, de ennyi idő alatt megszerzed a kintit is ha megy a nyelv. (Csak feltételezem)

Van ahol 1 év alatt is felkészítenek az alapképzésre, és minden végzettséget beszerezhetsz egyúttal, és alapot is kapsz a szakról mielőtt elkezded. (Például Anglia)

Sőt, sok helyen csak heti 3 napból áll az egyetem, és mellette ugyanúgy dolgozhatsz.

Attól függően, hogy melyik országban vagy, szerintem sokkal jobban járnál ha ott tanulnál tovább.

2019. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez azért lenne komplikált, mert én hajón dolgozom mint Pincér. A szerződésem Svájci, és Amerikai vendégeink vannak. Alap Németem van, és erős Angolom. Voszont EU-n belűl így Angol tudással eléggé szűkös a helyzet. Anglia pedig necces a mostani Brexit ügy miatt, valamint az egyetemi költségek is jóval magasabbak.
2019. okt. 10. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges.


De minek?!


Szerintem inkább tanulj nyelveket és maradj külföldön, ott végezz sulikat aztán, mert az itthoniakkal nem sokra mész!

2019. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem feküdj rá a német nyelvre és menj ki Svájcba!


Nem kell 10 év múlva is pincérkedned, de ha biológus leszel, akkor lehet....

2019. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként pár hete láttam egy nagy magyar vízszolgáltatónak a hírdetését neten, miszerint biológust keresnek 120 ezer nettóért :D

Ezért kár lenne hazajönnöd.

Meg ha be is jutsz államira, én úgy tudom úgyis le kell dolgoznod az éveket, de ha kimész külföldre, meg ugyanúgy ki kell fizetni a féléveket.

2019. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!