Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen humán szakokra érdemes...

Milyen humán szakokra érdemes jelentkezni egyetemen/tudtok jókat ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gimi után kihagytam egy évet, mentem dolgozni. Utána jelentkeztem művészeti képzésre de nem vettek fel sajnos. Gondoltam, megpróbálom újra, de kellene egy B terv is ha az nem jön össze.

Anglisztikán gondolkodtam, mivel felsőfokon beszélek angolul, viszont elég sok rosszat olvastam róla, szinte senki nem javasolja.


A baj az, én mindenképp művészettel szeretnék foglalkozni, de már így is családi balhé volt hogy kihagytam két évet, ők azt akarjak mindenképp menjek valamilyen szakra (szerintük mindegy mi csak legyen majd róla papírom), így ha a művészet nem jön össze jövőre sem akkor azt mondták muszáj másra mennem. Viszont művészeti tehetségen és nyelvérzéken kívül nincs más erősségem.


Mik a most felkapott szakok? Vagy bármi humán szak amiről tudtok jókat mondani?


Sokat nézelődtem már az interneten, itt csak személyes tapasztalatokra/véleményekre lennék kiváncsi.


Köszönök szépen!



2019. nov. 11. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Kereskedelem és marketing, ha hajlandó vagy kicsit a gazdasági vonal felé mozdulni. Felkapott human szak nem létezik (mármint olyan, amivel az átlag is jól el tud helyezkedni)
2019. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én egyébként majdnem biztos hogy művészettel szeretnek foglalkozni, jelentkezem majd tanfolyamokra is. Tehát ez csak azért kellene hogy a családom békénhagyjon, mert már azzal fenyegetnek hogy kitagadnak ha nem tanulok tovább és nekik egy OKJ tanfolyam nem elég. Tehát nem szükséges hogy el tudjak helyezkedni a szakkal, csak ha van haszna pluszban az jó.
2019. nov. 11. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Anglisztikához volt közöm, szerintem is kerüld el messzire, a C1-ed itt csak visszafejlődni fog maximum, ellenben egy halom unalmas tölteléktárgyat magolhatsz be. Elhelyezkedni ezen a vonalon akkor van csak komoly esélyed, ha beszélsz az angol mellett vmilyen ritkább nyelvet, és ezekkel mész fordítónak, tolmácsnak. Ergo a szak rohadtul túlértékelt, egyáltalán nem térül meg az a sok befektetett energia, ami a (támogatott) ponthatár eléréséhez kell. Olyan eredményekkel sokkal jobb helyekre is mehetnél.


Na de hogy a kérdésre is válaszoljak, humán szakok közül a tanárképzések azok, amikkel tényleg biztos az elhelyezkedés meg a lehetőség is sok. Viszont maga a képzés kemény, 5-6 év, és sajnos nagyon szivatós tud lenni, sokan otthagyják, mert pl hiányolják a gyakorlatot. Szóval csak azért nem ajánlom, hogy legyen papírod, így szerintem nem lehet elvégezni egy ilyen hosszú, sokat követelő szakot (első 1-2 évben még lazább lehet bizonyos szakpárokon, de utána nagyon bekeményítenek, a történelem, magyar meg pl már az első perctől kezdve tanulós).

2019. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Elég szomorú, hogy a szülők ennyire erőltetik a diplomát. Mindegy milyen, csak legyen...
2019. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg egy angol-rajz tanári ha van ilyen? Nem feltétlenül kell tanítani (mondjuk nyelviskolába mindig keresnek tanárokat, vagy magánórákat is lehet adni) de így talán vegyítheted:)
2019. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én is ilyeneket hallottam anglisztikarol. Ha valóban erdekelne és tudnám hogy hasznos akkor nem lenne probléma de így valóban csak elpazarolnam az éveiket valószínűleg.


Igen sajnos a családom ilyen. Nekik mindegy mi, csak valami legyen. Nagyon nem vagyok reál beállítottságú de azt mondták menjek csak valaki üzleti szakra az csak jó lesz valamire, nekik nem probléma ha én nem szeretném azt tanulni.


Nem hallottam még ilyen angol rajz szakrol, utananezek mik a lehetőségek. Igazából grafikája is gondolkodtam, de megintcsak ha nem vesznek fel, az “csak” egy tanfolyam és “nem elég jó”.


Köszi meg egyszer :)

2019. nov. 12. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanárin bármit párosíthatsz bármivel (mert szakpárokon tanulnak, egy szakra nem tudsz jelentkezni érettségi után), szóval az angol-rajz is menni fog.

DE:

Az angoltanári nyelvi részére színvonalban ugyanaz áll, mint az anglisztikára, mivel közös óráik vannak, csak a tanároknak még jönnek hozzá a pedagógiás-pszichós tárgyak. Annyi a különbség, hogy angoltanári diplomával jobbak a lehetőségeid, de sajnos arra is igaz, hogy a nyelv színvonala sokszor szörnyű, életszerű (de komoly, nem óvodás szintű) szituációkban alig használod a tudásod a 6 év alatt. Ha tényleg magabiztosan akarsz tudni/ezt szinten tartani, akkor magadnak kell keresni a lehetôségeket, mert az egyetem nem ad eleget egyáltalán, nem készít fel rá rendesen, hogy milyen az, mikor kiállsz egy csapat gyerek/tini elé, egész órán folyamatosan beszélsz, minden egyes kérdésre válaszolsz, fogósak is lesznek, türelmed is legyen ezredszerre elmagyarázni bármit stb.

Ami meg a rajzot illeti, az gyakorlatilag egy kemény művészettörténeti szak+bonyolult egyéni munkák tömkelege. Külön alkalmassági vizsgát is kell tenned (a normál tanári alkalmassági mellé, de az nem nehéz), ahol megnézik, hogy elég tehetséges, művészileg érzékeny, művelt vagy-e alapból a szakhoz.

2019. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!