Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként, ha olyan munkát...

Nőként, ha olyan munkát szeretnék ahol nem kell meg szakadni és nem igényel olyan nagy szellemi tudást, akkor érdemes óvodapedagógus nak jelentkezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg érettségi utáni technikumon vagyok (logisztika), de nem nagyon akarok ebben dolgozni. Valami egyszerű és biztos munkát szeretnék ami se szellemileg se fizikailag nem megterhelő. Érdemes jelentkezni? 19/L
2019. júl. 24. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Hát én 2 gyerekkel is majd' megőrülök, nemhogy 24-gyel! Szellemileg és fizikailag is komolyan megterhelő gyerekekkel foglalkozni, arról nem beszélve, hogy mekkora felelősség! Olyan foglalkozzon gyerekekkel, akinek ez az álma, mert kell egy nagy belső erő, hogy kitartson. Csak azért, mert szerinted ott nem kell gondolkodni, inkább valami kevésbé fontos munkahelyet válassz! Ez nagyon fontos, és nem mindegy, ki van velük.
2019. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek az elsővel. Az menjen pedagógusnak, akinek ez hivatás.
2019. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Első, azert egy óvodapedagógust se adjunk már úgy elő, mint aki beleszakad a munkába, holott a Gyerekekkel együtt a kedves pedagógusnak is egy játék a munkája fele, hiszen a kicsikkel együtt jatszani is kell... én konduktornak jelentkeztem es pont azért, mert imadom a gyerekeket, imádok kicsikkel játszani, segíteni rajtuk. Előtte fél evet bébiszitterkedtem is egy 5 és egy 4 eves kisfiúnál, es nemhogy beleszakadtam volna a munkába, de nagyon hiányoznak és a meló is..



Mondom mindezt úgy, hogy én is csak egy 19 éves "gyerek" vagyok. 😊

2019. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Akik beleszakadnak a munkaba, azok inkább a szerencsétlen kereskedelmi es vendéglátósok, ja és nekik még nyári, téli, őszi szünet sem jár, ellenben egy pedagógussal.
2019. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen én is ezért szeretnék jelentkezni! Imádom a gyerekeket és jó lehet játszani velük, fejleszteni őket. Mégse SAP rendszerezni kell meg bevétel, export stb. Nekem ezért tetszene.
2019. júl. 24. 11:15
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan ahogy az első írja. Amíg nincs gyereked, addig nem tudod. "Á, elvannak, játszanak, én meg addig nyomkodom a telót..." Hát nem. Az én egy lányom is képes egyedül hat felé szaladni, hát még egy komplett csoport. Az óvónő az tipikusan hivatás.

Végezz el valami vendéglátó technikumot, aztán jelentkezz egy kisebb, max 10-12 szobás panzióba éjszakás recepciósnak. Szarul fizet, de cserébe 2 nap meló 2 nap pihi, a 12 órás műszakból meg összesen max 4 órát dolgozol, a többiben ülsz, és telót nyomogatsz. Én is ezt akartam csinálni, de inkább taxis lettem. Itt se dolgozom rommá magam és még keresek is (általában).

2019. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

#6 akkor ennyi erővel ha nekünk, 18-19-20 eves frissen érettségizett fiatloknak még nincs gyerekünk, akkor ne is merjünk még pedagógusnak se jelentkezni, mert nem értünk hozzájuk?


Legrosszabb esetben is, aki időközben rájönne, hogy ez a pálya mégsem az Ő útja, az tud váltani.


Nyugodtan jelentkezz szeribtem kerdező, ha ez a vágyad! 😊

2019. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem a kora a lényeg. De ha valaki nekem azt mondja, hogy óvónőnek lenni "se szellemileg se fizikailag nem megterhelő" az vagy hazudik, vagy szimplán szarul csinálja a munkáját, ami gyerekekkel kapcsolatban egyszerűen nem megengedhető. És ehhez tartom magam, akármivel is magyarázzátok az igazatokat. Aki odateszi magát, odafigyel, tudatosan csinálja és nem csak teng-leng, az igenis elfárad ebben, nem kicsit!
2019. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Kicsit félreértelmezted amit írtam. Arra írtam, hogy ha azért akar óvónő lenni, mert az egy könnyű meló, akkor felejtse el, mert annyi gyerekre figyelni nem csak hogy nem könnyű, de nagy felelősség is.

Írtam, hogy én is inkább az egyszerű végét fogom meg a dolgoknak, ezért tetszett az éjszakás recepciós állás, vagy a 24/48-as portás valami félreeső létesítményben (ahol max a légy zümmögése zavar meg a semmittevésben), de mivel ezek elég szarul fizetnek, ezért taxis lettem. Itt sem szakadok meg, vezetni meg szeretek is, így gyakorlatilag semmit nem kell dolgoznom. Ahogy egyszer fogalnaztak itt gyk-n, elvezetgetek, elkocsikázgatok a városban, és pénzt keresek vele, nem is kell több. 35 vagyok, dolgoztam már eleget, nincs az a pénz, amiért a vezetésen kívül bármi mást csinálnék.

2019. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

#9 rendben van, bocsi a felreertesert! 😊 aki él es hal a gyerekekért es minimum 3-at szeretne majd szülni is, annak talán viszont tokeletes a pedagogusi palya 😜


Egyebkent szerintem is mindenki azt csinálja, amihez a legnagyobb kedve van, mert ha nem érzi jol magat a munkájában, fizethet az sokat, de hiaba, ha minden reggel rossz kedvvel kell munkába menni... 😊

2019. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!