Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van így lehetőségem majd...

Van így lehetőségem majd bekerülni az egyetemre?

Figyelt kérdés

4,7-4,8 között szokott mozogni a tanulmányi átlagom, mindenből ötös vagyok kivéve földrajzból és irodalomból. Rendelkezek egy C1-es angol nyelvvizsgával is, és versenyeredményem is van bioszból és kémiából. Orvosin illetve a kémia vagy vegyészmérnökin gondolkoztam esetleg tanárin.. viszont fel vagyok mentve matekból, és mindenképpen kémiával szeretnék foglalkozni, esetleg biológiával. SZTE lenne a cél.


Van így esélyem bekerülni akármelyik szakra amit említettem? Esetleg egy jó emelt érettségit írni kémiából?



16 / F



2019. nov. 14. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Orvosin (biostatisztika, kémia, fizika), kémia és vegyészmérnöki szakokon (különösen itt), kemény számolások vannak. Nem mondom, hogy nem sikerülhet, de biztos, hogy sokkal-sokkal több időt kellene belefektetned, mint egy átlagos képességű hallgatónak.
2019. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Van esélyed. Két felvételi tárgyat érdemes megcélozni, és azokból majd emelt szintű érettségit tenni.
2019. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azert azt ne mondjuk hogy kemeny szamolasok vannak :D egy atlagos logikaval teljesitheto.
2019. nov. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fel van mentve matekból, valószínűleg diszkalkuliás, ami azért akadály lehet a kémiai számításoknál is. Viszont ha így van, érdemes lenne utánajáni, hogy van-e esetleg jogszabály ilyen esetben könnyítésről. Nem tartom valószínűnek, de egy próbát talán megér. Az emelt kémia tele van számításokkal.
2019. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!