Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fajta mérnökök keresnek...

Milyen fajta mérnökök keresnek a legtöbbet, melyiknek érdemes menni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet nézelődni:

[link]


Én vegyészmérnöknek tanulok Debrecenben. Voltunk már cégeknél, faggatóztunk, és úgy általában a kezdő mérnöki fizetés nettó 200 körül van. Azt nem árulták el, hogy később mennyi, de a kezdő ennyi. A vegyészmérnökség tipikusan az, ami msc-vel ér csak valamit, de azt érdemes már levelezőn végezni vagy duálisan, hogy legyen tapasztalatod is. A tapasztalat a többinél is fontos tényező, sokszor még többre is tartják, mint magát az msc-s diplomát, pl. a gépész-, villamosmérnököknél.


Ha mindenhez értesz, és minden érdekel, akkor én az informatikát javaslom egyébként: mérnökinformatikus. Az a szektor többet keres, nagy átlagban is, meg amúgy is. Kezdőként is jobbak a lehetőségeid, otthonról is dolgozhatsz. Ha értenék hozzá, biztos annak mennék :D Sőt, még nekünk is mondogatják, hogy érdemes megtanulni programozni.


Maguk közül a klasszikus mérnökök közül pedig mindig a gépész-, villamosmérnök az, ami keresett. Most voltam állásbörzén is, vegyészmérnök ,,csak" a TEVA, MOL, Borsodchembe kell, meg pár kisebb céghez. Viszont majdnem az összes cégnél, ahova ,,mérnök" kell, oda a tipikus gépész-, és villamos kell. A vegyészmérnökségből valahogy csak a vegyészt hallják meg, pedig rengeteg a közös tárgy, és az msc is átjárható. Ide csak akkor gyere, ha nagyon imádod a kémiát. De a gépész- és villamosmérnököket jobban becsülik, jobban szeretik, több mindent csinálhatnak. Volt egy olyan cég is, akiknek a termékeit kellett volna reklámozni, eladni, karbantartani a vevő cégeknél; kapsz céges autót, telefont, laptopot, tankolós kártyát, nagyon menő! Olyan, mint egy orvoslátogató, csak nem gyógyszerekkel, hanem mindenféle gépekkel kereskednek, a béred pedig magadnak alakítod, mert bónusz rendszeres. Nagyon nem lehet rossz. Emlékszem, hogy az egyik ismerősöm is a Firstphone-nál dolgozik, és havi 500-600 ezreket keres, mert olyan ügyes az eladásban. És ez több, mint a mérnökök átlag keresete. Na erről ennyit :D


Nagyon is megértem, hogy a pénz motivál. Én kicsit úgy os érzem, pont amiatt, hogy rosszul választottam. Olyan sok kémiánk volt, hogy meg is utáltam kicsit...ráadásul a kémia az nem olyan gondolkodós és logikus, mint a fizika...itt rengeteg a kivétel, az apró betű, és folyton mindenbe belekötnek, rengeteg könyvet kell olvasni, sok a magolás. Pedig nagyon jó tanuló vagyok, de akkor is a mérnöki része érdekel jobban. És mit kapunk a sok tanulásért? Kevés bért, meg nem becsülést, mert te csak ,,vegyész" vagy. Köszi. Ami még ennél is rosszabb, az a biomérnöki. Kevesebb a fizetés, kevesebb a lehetőség...

2019. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Az első elég szépen fogalmazott.

A gépész-, villamos- mérnökinformatikus trióval nem lőhetsz mellé. Ha megnézel egy nagyobb álláskeresői portált akkor azt láthatod, hogy a környezetmérnök, biomérnökből és még pár mérnökiből kevés van.(külföldön meg tárt karokkal várják az illetőket)

Azért fizetésre azt tudom mondani, hogy pl. egy gépészmérnök is keveset kereshet, ha olyan a szakiránya és nem Budapesten dolgozik(140 nettótól felfele) Hatalmas árrések vannak vidék és Budapest között, nettóban kezdő ként alsó hangon 100e forint, és ameddig vidéken kevésbé fog nőni a fizetésed Budapesten meg roham tempóban fogsz keresni 2-3 éven belül 350-400 nettó körüliként.

Amit még leírtak feljebb az az, hogy ennél a hármas triónál a BSc is elég, mert igazábol a kecsegtető bérekkel és juttatásokkal az embert beszippantják Budapesten és a mestert kevesen kezdik el fiatalon, kb 40 év körül rugaszkodnak neki ha egyáltalán van arra lehetőségük, hogy nekiugorjanak.

Egy dolgot vegyél figyelembe, ha nem fogod élvezni azt amit tanulsz akkor később még szenvedés is lehet pl egy munkahely.

2019. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de pont azért a mérnökiről kérdezek, mert a matekot és a fizikát szeretem nagyon.
2019. nov. 16. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy gépész- vagy villamosmérnök. Az építésszel nem lehet jól keresni. A többi mérnöki meg nem matek-fizikás. A vegyészm. kémiás, a környezet-, bio-, stb mérnöknek meg benne van a nevében, hogy mi kell hozzá. Gépész-, és villamosmérnökön belül is van sok-sok szakirány, de ezen a kettőn fekszik rá az egész a matek-fizikára a legjobban.
2019. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Építőmérnökként én kevesebb keres mint egy gépész, vagy villamosmérnök, és további hátrány, hogy ebben az iparágban nehéz olyan jól fizető céget keresni aki be is jelent rendesen. Borítékozás, szabálytalan túlórák jellemzőek erre itthon.

Bp-en az általam ismert ezen szakokon végzett MSC-s ismerőseim mind ilyen 280-300 nettóval kezdtek bejelentve rendesen.

Építős, építész ismerőseim meg örülhettek 200-nak, azt is "okosba"

2019. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A pályakövető rendszer adatai szerint (érdekességképp hozzávettem a proinfót is):


Alapszak (bachelor)

Gépészmérnök: 403 ezer Ft

Villamosmérnök: 439 ezer Ft

Mérnökinformatikus: 441 ezer Ft

Programtervező informatikus: 420 ezer Ft


Mesterszak (master):

Gépészmérnök: 483 ezer Ft

Villamosmérnök: 567 ezer Ft

Mérnökinformatikus: 577 ezer Ft

Programtervező informatikus: 522 ezer Ft


A villamosmérnök és a mérnökinfó szinte megegyezik. A gépész lemaradásának az egyik oka az lehet, hogy sok gépész vidéken dolgozik, ahol azért más a bérszínvonal, de ne félj, BP-en multinál bőven meg leszel fizetve.


Azt válaszd, amelyik érdekel.

A gépész talán kézzelfoghatóbb, gyakorlatiasabb, a villamosmérnöki az nagyon elvont, nagyon szerteágazó, a mérnökinfó pedig egy információs technológiára specializált mérnöki képzés, gyakorlatilag egy továbbgondolt villamosmérnöki specializáció (hú, ezért mit fogok itt kapni...).

Proginfóról nem sokat tudok, erősen elméleti, matematikai jellegű képzés.

2019. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy többen írták, tényleg olyan pályát érdemes választani, amilyet szeretni is fogsz - éhenhalni egyetlen mérnöki diplomával sem fogsz. Csak az a gond, hogy gimnazistaként az embernek fogalma sincs, hogy melyik terület az, ami megfogja majd - az adott szakon is csak 1-2 év után derül ki (szerencsés esetben...).


Én szintén a gépész-villamos területet ajánlanám, ha a fizikát is nagyon szereted. Arra viszont készülj, hogy egyik sem sétagalopp!


#5: nyertél, tényleg megbúbolnálak ezért! :) A villamosmérnöki egyáltalán nem elvont, a szerteágazó területek nagy része tényleg kézzelfogható. Kivéve az erősáram, azt inkább senki ne fogdossa puszta kézzel :) A mérnökinfo pedig már nagyon nem egy villanyos spec - igazából alig maradt bármi mérnöki benne.

2019. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
egyenlőre a villamosmérnök tetszik a legjobban
2019. nov. 16. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Mechatronikai mérnököt jól kihagyta mindenki. Az és a villamos-gépész a nyertes hármas. Ha statisztikákat nézel mechatronikai-villamos-gépész a sorrend fizetésben. (Elhanyagolható különbségekkel, szóval igazából lényegtelen h a 3 közül melyik, arra menj ami legjobban tetszik.)
2019. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért, de arról a mechatronikáról ,,csúnyákat" szoktak mondani. Mint pl. hogy ,,ők tanulnak egy kis gépészt, meg egy kis villamost, de egyiket sem eléggé", vagyis hogy tanul mindent, csak nem mindent eléggé, mint egy gazdinfos, hogy se nem infos, se nem gazd, hanem úgy mindkettő, de egyik sem elég mélyen. Ez mennyire igaz?

A fizetésben én is láttam, hogy jobban állnak. Mondjuk szerintem, így hogy bejött az automatizáció, robotokat fognak meg már alkalmaznak is gyárakban, ahhoz pont egy olyan szakember kell, aki meg tudja a gépet is szerelni, és a programot is meg tudja hozzá csinálni = mechatronikai szakember. Nem?

2019. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!