Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győrben a Szécsényi István...

Győrben a Szécsényi István Egyetem gyógypedagógia szakra jár valaki, aki elmondaná a véleményét róla?

Figyelt kérdés
Milyen könnyű bejutni? Milyen a kolesz? Milyen az alkalmassági beszélgetés? Szakirány választás előtt, aki logopédus szeretne lenni annak mennyire nehéz az alkamassági vizsga? Nyilván megtudom nézni az interneten, hogy milyen a kolesz vagy hogy mik az elvárások egy alkalmasságin, de személyes tapasztalatokra lennék most kíváncsi.

2019. nov. 17. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsőéves gyógypedagógus hallgató vagyok a Széchényin.

Pontszámilag nem nehéz bejutni, 300 körül szokott lenni a határ.

Az alkalmassági se vészes, három részből állt.

Először beszélgetés volt, megkérdezték, miért ezt a szakot választottam.

Utána egy általam kihúzott pedagógiai témájú szöveget kellett felolvasni.

Végül választottam egy képet, amiről kb. 8-10 mondatot kellett írni (ami eszembe jutott róla).

A szakirányválasztással kapcsolatban annyit tudok, hogy elvileg logopédián lesz helyesírási teszt, illetve felmérik a beszédkészségeket. Sajnos több infóm nincs erről.

Nem vagyok koleszos, erről nem tudok hitelesen írni. De az biztos, hogy ott szoros barátságok alakulnak ki.

2019. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!


Ha esetleg van más is, aki szívesen leírná a tapasztalatait azt is nagyon megköszönöm!

2019. nov. 17. 17:52
 3/4 anonim válasza:
100%

Sziasztok, én másodéves vagyok (levelezős). Most volt az alkalmassági a logopédián, az eredmény sokmindenkit meglepett. 33 ember jelentkezett, ebből 11-et vették fel logora. Az alkalmassági vizsga egy helyesírási tesztből és egy szóbeliből állt.

Az egyetemre könnyű bekerülni, és a követelményeket se nehéz teljesíteni.

2019. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. dec. 22. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!