Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen alkalmassági vizsgára...

Milyen alkalmassági vizsgára számíthatok a Széchenyi István Egyetem Apáczai karán?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék felvételizni a Széchenyire gyógypedagógus szakra. Láttam az oldalon, hogy van beszéd és egészségi alkalmassági vizsga. Ezek valójában mit takarnak? Aki volt már, tudna pár szót mondani róla? Mire kell odafigyelni? Mennyire nehéz teljesíteni? Illetve, hogy erről küldenek e majd valamilyen behívót, vagy csak az időpontot kell e figyelni?

Előre is köszönöm! :)


18/L



2018. jan. 4. 22:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulnod :)

Egészségi alkalmassági vizsga: az egyetem oldalán a felvételizők fülnél megkeresed a gyógypedagógiát, ott lesz egy letöltendő dokumentum, amit alá kell íratnod a háziorvosoddal, majd el kell vinned az elbeszélgetésre. Ha ezt elfelejted elvinni oda, akkor be sem hívnak, nem felelsz meg.

Beszélgetés: Idén van először itt ilyen, így nem tudom pontosan mik az elvárások, de a Széchenyinek egy másik szakán voltam már ilyenen. Kedvesen 2 percig beszélgetnek veled semmiségekről. Megkérdezték a nevemet, honnan jöttem, hány éves vagyok, hol tanultam, miért szeretek abban a városban élni ahol és miért választottam ezt a szakot, ez volt-e az első helyen. Majd megköszönték és behívták a következőt. Valószínűleg ilyesmi lehet itt is.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj, én a Széchenyin tanulok gyógypedagógiát! :)

2018. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy lehet valamit felolvastatnak veled, hogy megnézzék nem vagy-e beszédhibás, de ezt nem tartom nagyon valószínűnek, mert ez inkább csak akkor fontos ha logopédia szakirányra mész, ami előtt majd lesz egy komolyabb alkalmassági vizsga.
2018. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

Remélem,hogy nem emiatt fogom elbukni.:)

Még olyan kérdésem lenne,hogy te mennyire vagy megelégedve ott a szakkal meg magával az oktatással és hogy szerinted idén várható e pontszámemelkedés a tavalyihoz képest?

2018. febr. 5. 21:25
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom figyelted-e előző években a ponthatárt, de eddig 30-40 ponttal több volt. Idén először 99 hallgatót vettek, ezért csökkentek a ponthatárok. Jövőre is biztos vagyok benne, hogy felvesznek ennyi hallgatót, hiszen ez nekik is jó, így iszonyatos emelkedésre én nem igazán számítok, de hát ezt én sem tudhatom. Talán esetleg majd az ez utáni évben lehet jelentősebb emelkedés, ha sikerül elindítani a pszichopedagógia szakirányt is, mert az nem minden egyetemen indul, emiatt jelentkezhet ide még több tanuló.

Pont emiatt, hogy idén először ilyen rengetegen vagyunk, elég sok kavarodás van. Nehéz összeegyeztetni az órarendet, a tárgyakat és főleg a gyakorlatokat. Eddig mondjuk talán 40 hallgató volt, most kétszer annyi. Hogy ez miért probléma? A gyakorló iskolába többször kell menni gyakorlatra, hospitálásra, viszont oda csak tanóránként 10-15 hallgató mehet, és nem minden órára mehetünk. Nehéz volt összehozni, hogy mindenki teljesíteni tudja a gyakorlatot. A tárgyak miatt pedig azért, mert 3 féle tárgyunk van: kötelező, választható és kötelezően választható. A kötelező tárgyakat rendesen sikerült meghirdetni, mindenki mindent fel tudott venni, viszont a választhatóakkal nem volt szerencsénk. A rengeteg választható és kötelezően választható tárgy közül, először összesen 2 darabot hirdettek meg 20-20 főnek, majd később sikerült még 2 darabot, így mindenki egyet fel tudott venni (ennél többet kellett volna úgy gondoljuk, mert idén belefért volna az órarendünkbe, de az oktatói túlterheltségre hivatkozva csak ennyit sikerült) . Úgyhogy idén még elég szétszórtak, de jövőre belejönnek talán.

Emellett rengeteg pozitív tapasztalatom van eddig. Az oktatók rendkívül segítőkészek és kedvesek, emberszámba vesznek :D Tanulással könnyedén átmehetsz a vizsgákon, eddig minden zárthelyi és vizsga kifejezetten korrekt volt. Az iskola szép szerintem, a kolikat is most újították fel. És még amit kihagytam, hogy ha tényleg érdekel, akkor szerintem élvezni fogod. Engem szinte minden tárgy érdekel, egyik sem felesleges úgy gondolom. Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Ja és itt a mintatanterv ha érdekel:

[link]

2018. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítőkészséged,remélem sikerül bekerülnöm! :)

Esetleg még a kolikról tudnál nekem mondani valamit? Hogyha esetleg felvesznek ,melyikbe érdemes jelentkezni? Mennyire nehéz bekerülni? Egyedül azt a koleszt láttam kívülről ,ami a Lapos mellett van,azt hiszem az a Hegedus. Nekem az egész szépnek tűnt így elsö ránézésre,de mágiscsak jobb olyantól hallani véleményt,akinek már van tapasztalata :)

(Ne haragudj a sok kérdésért,de nagyon sok mindennel nem vagyok még tisztában sajnos :D )

2018. febr. 7. 17:21
 6/26 anonim ***** válasza:

Ugyan :) Tényleg szívesen segítek, tudom, hogy nekem is mennyi megválaszolatlan kérdésem volt :)

Viszont ez az amiről nagyon nem tudok mit mondani, én albérletben lakok. Csak azt tudom amit mások meséltek.

A külső koli egész szép, viszont onnan busszal jár mindenki, így ha esténként szeretnél elmenni bulizni, akkor az nem az igazi, mert akkor már sétálni kell; és akkor sem ha nap közben vannak 1 órás szüneteid az órák között (ami elég gyakori). 1 éve mindenki a külső kolit mondta volna jobbnak, mert ott szép a fürdő (2 szobára jut egy közös) és a szobák is szebbek voltak, de idén felújították a belsőt is.

Aztán a másik ugye a belső koli, vagyis Hegedűs és ahhoz építették az új szárnyat ami a Multi koli. Az tudom, hogy nagyon modern és szép, ott is 2 szobánként 1 fürdő. Akkor city busszal(ingyenes) tudsz járni az Apáczaira (hiszen a gyógypedeseknek ott van órájuk), de gyalog is max 15 perc. Ebben az a jó, hogy minden hallgatóknak fontos szórakozóhely iszonyatosan közel van, bár valakinek ez hátrány, többen panaszkodtak, hogy szerdánként alig alszanak a hangos zenétől. De amúgy nagyon szép, a Mosoni-Duna partján van (ez a külső koliról nem mondható el, hogy olyan szép környéken lenne). A Multi modernebb és szebb, de a sima Hegedűs is szép már.

A másik a Famulus koli, na hát erről már tényleg alig tudok valamit. Itt van az Apáczai közelében, 1-2 perc séta, az Árkád mellett van. Ez nagyon szép, és itt sokkal kevesebb a férőhely, ez a Famulus Hotelen belül van. Itt ha jól tudom szobánként 1 fürdő van. Ez már drágább, mint a másik kettő, ebből az árból albérletben is lakhatsz akár.

Legtöbben a belsőbe/multiba akarnak bekerülni, mert ott nagy az élet. Neked kell eldönteni, hogy mennyit szeretnél bulikba járni (mert akkor belső koli), de akkor lehet máskor este alig alszol és többet sétálsz az óráidra, vagy nem akarsz sétálni semmit kb. és úgy is a tanulásra akarsz koncentrálni (mert akkor a Famulus).

2018. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Oh ezer hála! :)

Köszönöm a rengeteg segítséget! :)

Ha esetleg bekerülök, írok ide ,és vendégem vagy egy kávéra/teára! :)

A fontosabb kérdéseimre választ kaptam,és így már mégnagyobb lett a motivációm, tényleg ide szeretnék menni.

2018. febr. 8. 21:15
 8/26 anonim ***** válasza:
Sziasztok🙂 a kérdezőn kívül számomra is sokat segítettek az itt leírtak. Én is SZE-Ak gyógypedet jelöltem meg első helyen. Annyit megkérdezhetek, hogy mi a különbség a szabadon választható és a kötelezően választhat9 tantárgy(csoportok?) között? Ill kb. Mennyi szabadidőd van egyetem mellett? Minden nap vannak óráid? 🙂 kérdező neked pedig sok sikert, ha minden igaz szeptembertől egy helyen tanulunk.🙂
2018. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszban belinkeltem a mintatantervet, ott érthetően le van vezetve :) A szabadon választhatóknak és a kötelezően választhatóknak is külön táblázata van. A lényeg, hogy minden tárgy ér valamennyi kreditet, ha teljesíted, akkor megkapod nyilván. A szabadon választhatók közül annyi tárgyat kell választani, míg össze nem szeded az elvárt kredit számot, amit megtalálsz a táblázat felett. Te választhatod ki, hogy az összes közül melyiket akarod elvégezni.

A kötelezően választhatóknak pedig több kis táblázata van, megszámozva. Mindegyik táblázatból egyet kell választanod, te döntesz melyiket. Szóval a lényeg, hogy egyikből bármelyiket választhatod, a másikból pedig kötelező minden táblázatból egyet kiválasztanod (tehát az nem elég, hogy egy tantárgycsoportból/táblázatból teljesítesz 2-t, de a másikból egyet sem). Mindkettőnél te döntöd el, hogy melyik félévben akarod csinálni, a lényeg, hogy az utolsó félévre meglegyen :) Remélem érthetően írtam le.


Félévenként változó, és a szerencsétől is függ. Első félévben minden nap volt órám, de pénteken már reggel 10-kor végeztem. Most pénteken nincs órám. Azért írtam, hogy függ a szerencsétől, mert a neptun rendszeren keresztül tudod majd felvenni a tárgyakat. Mindegyik tantárgynak általában több időpontja van, viszont nem mindenki fér be ugyanoda. Így ha hamar felveszed, akkor úgy alakul ahogy szeretnéd, ha későn, akkor ami megmaradt. Valakinek így hétfőtől-csütörtökig 2-3 órája van minden nap, valakinek pedig hétfőn egész nap, de így a többi nap kb semmi.


Remélem sikerül! :)

2018. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Haho :)

Ma a tanszek vezeto meselte, hogy jovore is legalabb 100 hallgatot vesznek fel nappalira, ugyanis a jelentkezettek szama (ebben levelezo is benne van) tobb, mint 900 fo. Igy lehet, hogy emelkedik a ponthatar. Plusz mint ma mondta, az elbeszelgetesen egy rovid szoveget kell olvasni, illetve motivacios beszelgetes lesz, kb 15 perc. Mivel ilyen sokan jelentkeztek, az elbeszelgetest is igen komolyan veszik majd, nem felel majd meg mindenki!

2018. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!