Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég 11 hónap,...

Szerintetek elég 11 hónap, hogy felkészüljek az emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem, azóta keresem a helyem de már rájöttem, hogy a magyar érdekelt mindig csak mások véleménye miatt nem mentem el emelt magyarra, meg mert "hova akarok elhelyezkedni vele?" stb. Most viszont eldöntöttem, hogy jövőre megcsinálom. Nem tudom milyen szinten leszek belőle májusig (középiskolában 4-5-ös voltam irodalomból és nyelvtanból is), sokat olvasok illetve tesóm eredetileg tavaly ment volna emelt magyar érettségizni, ő faktra is járt 2 évet, ki vannak dolgozva az emelt témakörei tavalyról és van könyvlistája is.

Viszont én ezzel párhuzamosan jövő júniusig egy egészségügyi alapmodul tanfolyamot csinálok, sajnos már elkezdtem és be is kell fejeznem. Persze ennek a tanulásával június előtt is végezhetnek, mert akkor a vizsga van.

Arra gondoltam, ha a májusi vizsgaidőszakra emellett nem érzem magam felkészültnek, elmennék az októberire.

Mit gondoltok ennyi idő elég lenne rá?

Aki volt emelt magyaron, leírná a tapasztalatait?

Nagyon köszönöm!:)



2019. nov. 18. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Tapasztalatom nincs, viszont mint írtad jó voltál belőle, úgyhogy szerintem simán. Én amúgy földrajzból emelteztem, tehát ebből kiindulva mondom, ha szereted, amit tanulsz, akkor sima ügy a dolog.
2019. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hét alatt fogok felkészülni rá
2020. ápr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hogy sikerült a mai emelted, hogy érzed?:)
2020. máj. 4. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első része (idézetfelismerés, költők képének felismerése, stb) gyengén ment, de őszintén, szerintem erre nem is igazán lehet tanulni.

A Szabó Lőrinc verselemzés simán ment, a reflektálásnál pedig könnyebbet nem is kaphattunk volna.

2020. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok :)
2020. máj. 5. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!