Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes manapság filmrendezőne...

Érdemes manapság filmrendezőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy az SZFE-n van ilyen képzés, már mint ami ér is valamit és komolyan lehet venni.

Viszont oda nehéz bekerülni, mert 2 évente indul rendezői osztály, illetve azt hiszem csak 7 főt vesznek fel.


Viszont tételezzük fel, hogy bekerülnék, és elvégezném, akkor utána mire számíthatok, milyen kilátásaim vannak itt Magyarországon?


Azt olvastam, hogy évente ha végez 10 filmrendező, akkor talán 5 ha megmarad ebben a szakmában - mivel nehéz érvényesülni, és kevés az esélye annak, hogy a te ötleted/filmed kapja meg a pénzt a pályázaton. Ráadásul ez az egész pályázati rendszer eléggé bonyolultnak tűnik nekem így első ránézésre.


Tehát: érdemes lemondanom erről az álmomról?


2019. nov. 20. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Kellenek hozzá kapcsolatok
2019. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az általam ismert rendezők és operatőrök reklámfilmekből élnek főképp. De van olyan is, aki színházakban is rendez, színészkedik is… Nyilván kellenek kapcsolatok, de azok egyrészt mindenhez kellenek, másrészt elég kicsi szakmai kör ez, mindenki ismer mindenkit, kialakulnak ezek. Ahogy én kívülről látom, ez is „művészélet”, szóval megbízásokból élnek, nem kapják meg minden hónap elején a bérüket, mint egy alkalmazott. De ezzel nyilván mindenki tisztában van, nem a biztos megélhetésért állnak az emberek művésznek, hanem elhivatottságból.

Itt van egy régebbi cikk a témában, de szerintem ma is megállja a helyét: [link]

2019. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!