Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság jogot tanulni?

Megéri manapság jogot tanulni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem, hogy egyaltalan erdemes lenne ebben a palyaban gondolkoznom vagy sem? Sok helyen olvastam, hogy nagyon nagy a tulkepzes es szinte csak ismerettseggel lehet elhelyezkedni, na nekem az nincs....vagy esetleg mennyire jok az NKE kozigazgatas/ nemzetkozi igazgatas szakok? Ezekrol nem tudok semmit azon kivul, hogy ebben is nyilvan van jog. Azt olvastam, hogy inkabb a jogaszokat alkalmazzak mint egy ilyen diplomaju embert, ennek sem tudom, hogy mekkora a valosagtartalma...valamint a gyer fizetes is ellene szol, de szintugy szeretnek errol is infot ha tudtok.

Igazabol akarmi mas szakot tanacsolhattok ami idegennyelvvel, esetleg joggal kapcsolatos, valamint keves matek van benne,

elore is koszonom😊



2019. okt. 9. 17:21
 1/2 anonim válasza:

Szia

Ha gondolod írhatsz privátban, és beszélhetünk erről, én is hasonló dilemmában vagyok:)

2019. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben jártam 3,5 évvel ezelőtt. Én is csak azt hallgattam a középiskolás tanároktól, hogy a joghoz ismertség meg kapcsolatok kellenek. Már akkor is a jog érdekelt, de ilyen vélemények miatt az NKE-n kötöttem ki. Szerintem mindent elmond, ha azt mondom, hogy ha újra választhatnék 100%, hogy jogra mennék. Azért mert elmész jogász képzésre nem kell ügyvédnek meg bírónak menni, és azért mert nincs bíró nagynénid, attól még nem fogsz segget törölni egy jogi diplomával. NKE közig-szervező képzésről általában mennek jogra az emberek, így 4 évre rövidül a képzés, és 7 év alatt lesz 2 diplomád úgymond, de én még ennek fényében is inkább előbb jogra mennék. Ha meg megy a matek és érdekel a gazdaság például, akkor nézz utána ilyen szakoknak, használd ki.
2019. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!