Mit gondoltok arról, ha valaki egy jeles átlagú érettségivel nem akar továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Hanem mondjuk csak elmegy dolgozni segédeladónak, mert annak a szak elvégzése, ami érdekelné, nem hozná vissza a tanulásba fektetett energiát. (Mondjuk egy nyelvszak, hiszen a nyelvet otthon is meg lehet tanulni akár felsőfokú szinten is).

2019. nov. 20. 13:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Az ilyen embert lustának tartjátok, amiért nincs ambíciója?
2019. nov. 20. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetemre nem feltétlenül azért megy az ember, mert az adott ismereteket csak ott lehet elsajátítani, hanem azért is, mert bizonyos munkahelyeken elvárják a felsőfokú végzettséget. Ha például nyelvtanár akar lenni az a titokzatos valaki (a kérdező?), akkor érdemes nyelvtanári diplomát szereznie, mert különben kérdéses lesz, hogy alkalmazza-e valaki.
2019. nov. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%
Én az érettségin mindenből 5re vizsgáztam plussz a faktok fizika, biosz amik 4esek lettek. Én azért nem tanultam tovább,mert lusta vagyok és türelmetlen. Nem akarok lehúzni éveket úgy,hogy nincs pénzem, a szüleim támogatnak, náluk dekkolok stb. Eljöttem melózni,albérletben vagyok és így sokkal jobb. Le...om hogy kétkezi munkát végzek. A pénznek nincs szaga. Engem jobban zavart volna,hogy 30 éves leszek mire elkezdhettem volna dolgozni és a jövőmet építeni.
2019. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, rólam van szó. Nem akarok nyelvtanár lenni, és nem is feltétlenül akarom a nyelvtudásomat felhasználni a későbbiekben munkám során, egyszerűen csak szeretek nyelveket tanulni. Azért meg szerintem nem érdemes végigszenvedni 3 évet egy másik városban, koliban, vagy albiban, mellette diákmunkázni, azért hogy jól megtanuljak egy nyelvet és kultúrát. Utána pedig mi a garancia rá, hogy engem választanak majd egy irodai munkára a 100 másik diplomás jelentkezőből, mindezt nettó 150-200 ezerért? Inkább akkor maradok itthon, és elmegyek dolgozni, hobbiként pedig csinálom azt. Vagy esetleg még egy logisztikus OKJ-s tanfolyamot.
2019. nov. 20. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni véleményem (ami biztos le lesz pontozva):

ha valaki életcéljának eléréséhez nem szükséges az egyetemi végzettséget bizonyító irat, akkor jől teszi, ha nem megy egyetemre!

- Nem nyűglődik olyannal, amit feleslegesnek tart;

- nem költi feleslegesen saját(?) és szülei pénzét, illetve nem veri hosszú idejű adósságba magát (diákhitel);

- nem veszi el a helyet attól, akinek céljai eléréséhez szükséges az adott papír.

(Éppen a fentiek miatt nem tartom tisztességesnek azt, aki csak a papírért megy egyetemre, szipolyozza szüleit/veri adósságba magát, aztán éppen érdektelensége miatt lesz belőle egy alulképzett 'diplomás'.)

2019. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!