Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elsőnek jelöltem meg egy...

Ha elsőnek jelöltem meg egy szakot a fősulin, akkor előnyt élvezek, azzal szemben, aki másodiknak jelölte ugyan azt a szakot, de elsőre nem vették fel és az én pontjaimnál több pontja van?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és nem. A sorrend nem számít! Nem ad semmi pluszt! Annyi, hogy ha az első helyre felvesznek, akkor az utáni helyekre már nem vehetnek fel. Egy évben egy helyre nyerhetsz csak felvételt. Ha az elsőre nincs elég pontod, de a másodikra igen, akkor oda. Hogy te hányadiknak írod be a sulit, az nem fogja befolyásolni a másik ember felvételijét.
2010. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha azt a másik embert fölveszik mégiscsak az első helyre, akkor az kiesik a listából és én kerülök elé (ha pl. utána vagyok közvetlenül)?
2010. júl. 18. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem. Sztd ennek mi értelme lenne mégis? Téged felvennének 200 ponttal, mert elsőnek jelölted, mást meg 400-al nem, mert másodiknak írta?..

Ez egy baromság.

Csak annyiban lényeges a sorrend, hogy ha vmelyikre felvesznek, akkor az utána lévőkre nem mehetsz. Ezért kell mindig azt legelőre írni, amit legjobban szeretnél...

2010. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy képzeld el, hogy pl egy szakra csinálnak egy listát a pontok alapján. Ebben a listában van olyan, aki elsőnek jelölte meg, de olyan is, aki csak másodiknak (harmadiknak stb). Ha felvettek vkit már egy előrébb megjelölt helyre, akkor az kiesik a listáról. Így te előrébb kerülsz, igen.


De ha mondjuk ő másodiknak jelölte meg, de az első helyére nem vették fel, akkor előtted lesz a listán, ha több pontja van.

2010. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha a másikat felveszik az első helyre, akkor ő már nem lesz előtted. Ettől te nem kerülsz őelé, ezt egy kis gondolkodással könnyű látni, hiszen ő nem mögéd kerül a listán, hanem kilép előled.
2010. júl. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A felvin le van írva, hogy milyen algoritmus szerint dolgoznak, kb. úgy működik, ahogy az előttem szólók leírták.
2010. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!