Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen felvesznek a...

Ha egyetemen felvesznek a másodiknak beírt szakra, ugyanis néhány ponttal lecsúsztam az elsőnek beírtról, második félévtől, vagy következő évben át lehet valamilyen módon iratkozni, ugyancsak államilag támogatott helyre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazon az egyetemen belül vagy, akkor TO-n keresztül szakot válthatsz, vagy újra felvételizhetsz, de: kérlek szépen, minek jelöltél meg valamit, ami nem akarsz lenni?
2011. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen könnyen menne, akkor szerinted mi értelme lenne a felvételi rendszernek?

99%-ban újrafelvételi a megoldás.

A maradék 1%-ot átvételnek hívjuk, ez viszont mindig egyéni elbírálás alapján történik. Feltételezve azt, hogy ugyanazt a szakot írtad be mindkét helyen, csak másik egyetemnél, nyilván nem véletlenül írtad az egyiket első helyre. A második (gyengébb) helyről pedig miért vennének át egy "erősebbre"?

Ha pedig a szak nem is egyezik, akkor teljesen esélytelen az átvétel, újrafelvételi a megoldás.

2011. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jelöltem be olyat amit nem akarok, csak nagyon magas a ponthatár, és ahogy én összeszámolgattam, nem jön ki, valami 20 pontra lenne még szükségem XD
2011. jún. 23. 19:23
 4/6 A kérdező kommentje:
És igen, egy egyetemen van.
2011. jún. 23. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kell érdeklődni, hogy az egyetemen hogy megy az átjárás. Lehetséges, hogy újra kell majd érettségizned (és jobban mint most, hogy legyen elég pontod). Ha csak úgy menne a dolog hogy bárhová átiratkozhat az ember, akkor logikus lenne hogy a legkönnyebb szakra felvételizik mindenki, és majd átkéri magát arra, amire a felvételi pontok alapján nem került volna be. De ez nem egy mese hanem a valóság, és itt ez ki van szűrve.
2011. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra gondoltam, hogy valaki épp átmegyeget érettségiken, és azután bevágja magát orvosira, mert neki hat évesen ez volt az álma...
2011. jún. 24. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!