Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az életemmel ha...

Mit kezdjek az életemmel ha biológiából lesz érettségim?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a gimit. Akkor még állatorvos akartam lenni, de most már lemondtam róla. Nem vagyok rossz tanuló, de nem vagyok túl jó szerintem ahhoz hogy orvos legyek.

Szeretem az állatokat, érdekel a környezet.

Mik azok a szakmák/munkák, amiknek közé van a biológiához és jó?

Ha állatokkal kapcsolatos a munka, a kutyás munkának örülnék a legjobban.

Ti mit tudnátok mondani?


18/L



2019. nov. 21. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Egyetem szakok: biológia, biomérnök, környezettan, környezetmérnök

Kutyakozmetikus

2019. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is a kutyakozmetikus jutott rögtön eszembe :) Viszont lehet, hogy a kérdező annál valamivel "tudományosabb" (egyetemi) szakmát szeretne. Ez esetben agrár területen nézegelődj (felvi.hu), esetleg van állatorvosi asszisztens OKJ.

Biológia alapszakkal az a baj (szerintem), hogy nincs igazán specializáció és ha csak a biosz egy része érdekel valakit (mint jelen esetben téged), akkor szerintem a többi része nagyon szenvedős. Persze lehet gyűjteni az erőt mesterképzésre, ahol van specializálódás, de igazából szerintem annak érdemes elvégezni TTK-t, aki kutatás irányába szeretne menni. Ha ez érdekel, akkor ajánlom, de ha nem, akkor vagy szélesíteni kell a látókörödet (és akkor hátha érdekel majd más is a biológián belül), vagy marad az OKJ.


Én a helyedben elvégezném az állatorvosi assziszenst. Így belekóstolnál az állatorvosok munkájába, és ha annyira megszereted, akkor lesz elég motivációd és jelentkezel állatorvosira. Azért javaslom ezt, mert szerintem ez a "nem vagyok túl jó" indok csak kifogás :D Ha akarsz valamit, akkor addig próbálod, míg nem sikerül.

2019. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
17%

Szerintem érettségi után hagyd a p*csába az egyetemet és legyél eladó egy kisállatboltban vagy legyél állatgondozó.

Én zenéből érettségiztem és targoncás lettem :'D a vicces az, hogy többet keresek így, mint a nővérem az egészségügyben ápolói szakmával és 20 év munkatapasztalattal :)


tehát csak szólok, nem garancia semmire a diploma

2019. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha annyira ragaszkodsz az állatokhoz, az állattenyésztés egy lehetőség lehet - ehhez a mezőgazdasági mérnöki szakot kellene elvégezned, lehetőleg egy olyan egyetemen, ahol van állattenyésztési specializáció. Ha elvégezted, pályázhatsz fiatal gazda programmal vissza nem térítendő támogatásra, s abból vehetsz egy tanyát, ahol elkezdhetsz állattenyésztő gazdaként dolgozni, például baromfi- vagy nyúltartással foglalkozhatsz, idővel felvehetsz 1-2 alkalmazottat is. Persze ehhez fel kell vállalni, hogy a hétvégi pihenésről általában le kell mondanod. Általában minden állatokkal foglalkozás problémája, hogy az állatok hétvégén ugyanannyi törődést igényelnek, mint hétköznap. Megoldás lehet persze, hogy alkalmazottnak mész egy nagyobb állattenyésztő telepre, s akkor lesznek szabadnapjaid, viszont agyondolgoztatnak és nem fizetnek meg jól.


Ha le tudsz mondani az állatokról, a kertészet lehet még egy út, a kertészmérnöki pálya. Dísznövény-termesztésből például jól meg lehet élni.


Ha nem gond az alacsony jövedelem, az egészségügyre is érdemes lehet gondolnod: védőnő, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, dietetikus.


Szintén alacsony jövedelmű, de szép pálya még például egy biológia-környezettan szakos tanáré is, feltéve, hogy szívesen foglalkoznál gyerekekkel.

2019. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Felvin ki lehet tölteni ilyen pàlyaorientációs tesztet, többfélét is, és ott feldob pár lehetőséget.
2019. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves válaszokat, köszönöm a segítséget!♡
2019. nov. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!