Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12. es vagyok,18 eves, eleg...

Bulicica300 kérdése:

12. es vagyok,18 eves, eleg ketsegbeesett vagyok mindennel kapcsolatban, mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés

Az ekezetekert elore is bocsi. Nevemert szintugy.

18 eves vagyok, jelenleg 12.-es vagyok, 5eves szakgimibe jarok, amibol 4ev az erettsegi 1ev a szakma. A plusz egy evre eredetileg sem akartam menni, viszont most az utolso evemben ott akarom hagyni a sulit. Egyszeruen nem megy. A tanarok, osztalytarsaim undoritoak. Tanarok elitelnek, ahogy kinezek, es ne irjatok, hogy valtozzak meg, mert nem fogok egy tanar kedveert sem megvaltozni teljesen. Alvaszavarom van, tobbfele dolgot kiprobaltam mar semmi sem segitett. 5kor kelek, viszont van, hogy 1-2orakat alszok, vagy annyit se. Egy nap van, hogy 14oram is van, tehat 7:15-18:00ig bent vagyok az iskolaban. Matekbol tavaly buktam, most sem allok fenyesebben. Tavaly kiserettsegiztem nemetbol, de az elorehozottrol lebeszelt az osztalyfonokom. En hulye. Iskola mellett meg dolgozok is, es van ocsem akire vigyaznom is kell neha. Baromi nehez ez igy. Matekbol sehogy sem tudom megerteni a tananyagot, segitseggel sem. Teljesen bizonytalan vagyok, mert ha otthagyom okjs szakmat leteszek, de bennem van az is, hogy az utolso evem. Es egyaltalan nem tudom mit csinaljak, akinek hasonlo tapasztalata van, vagy esetleg tanacsa, nagyon szivesen meghallgatnam. Esetleg van valaki, aki az utolso evben otthagyta a sulit es megbanta, vagy nem banta meg? Ha igen, miert? Vagy miert nem? Koszonom.


2019. nov. 21. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előny lehet ha elkezdesz dolgozni de kábé a minimálbért kapod meg érettségi nélkül.


Hátrányok:


- a szüleid nem kapnak utánad családi pótlékot (13300 Ft havonta)


- nem lesz diákigazolványod és a hozzá járó kedvezmények (nem lesz diákbérlet, diákjegy)


- nem diákmunkázhatsz


- a felsőoktatásban való továbbtanulásból végleg kizárod magadat


- ha nem tanulsz és nem dolgozol akkor fizetheted magad után a tb-t (kb 5-8 ezer forint havonta)


- szerintem a mai világban ciki ha valakinek nincs érettségije.



A helyedben befejezném a sulit, de te tudod. Mindenki ott cseszi el az életét ahol akarja.


Ha ennyire ott akarod hagyni az utolsó évben a sulit, akkor inkább menj át egy esti gimibe. Ugyanúgy átvesznek erre az utolsó évre, de legalább csak heti 2 napot kell bejárnod. Talán ez megnyugtat téged, és legalább érettségid is lesz. Ha nem is sikerül jól, legalább évet nem kell ismételned, csak újraírnod az érettségit, később ha esetleg meggondolod magad és tovább is szeretnél tanulni mondjuk.


Matekhoz ott a mateking.hu és a matekerettsegi.hu


Tanárokat le kell szarni, hogy mit gondolnak a kinézetedről (ha csak erről van szó). Mert ha szemtelen vagy velük, akkor megértem őket es sürgősen változtatnod kell, vagy nem fognak átengedni se év végén, se az érettségin. Próbálj meg jóban lenni velük. Légy aktív az órákon, hagy ott a melót erre az 1 évre és tanulj helyette (utána úgyis mész még 40 évet melózni nyugdíjig), ezt az 1 évet simán kibírod.


Ha most otthagyod a sulit, akkor pár év után rá fogsz jönni, hogy mekkora hülyeséget csináltál, mert lassan már egy diploma is alapnak számít a munka világában.


Szóval szedd össze magad sürgősen vagy add fel és rontsd el az életed.

2019. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lázadozz. Az iskola semmi ahhoz képest, ami az életben érni fog a kinézeted miatt.

Készülj fel, hogy az alábbi szakmákban teljesedhetsz csak ki:

- pultos valami lepusztult, lepukkant lebujban,

- tetováló,

- extrém prosti.

Felsorolás vége

2019. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsonek: koszonom a valaszod, eleg sok ervet irtal amin el is fogok gondolkozni. Nyilvan nem akarom en sem albaszni az eletem, hogy estin folytatom arra en is gondoltam.

Masodiknak: nem ertem, ezt miert irod. Egy csomo kasszas, ugyved, orvos(meg sorolhatnam) van, akik mondjuk ki vannak tetovalva, extrem szinu a hajuk. A prosti kifejezest tartsd meg, kerlek, nem tudod hogy nezek ki, hogy olyatfeltetelezz, hogy annak tudnek elmenni. Ez az egesz “nem fognak felvenni sehova a kinezeted miatt” marhasag. Emberek kozt dolgozok most is, nem egy lepukkant helyen, es nem a sarkon. Ott senki nem szol semmit, sot, meg is dicsernek egy paran.😀 Egyedul a tetovalo amit kiemelnek a felsorolasodbol, hogy ok eleg jol keresnek, ha igenyesen dolgoznak. En is tetovalok, de nem ‘nagy’ szinten.

2019. nov. 22. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!