Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti akik úgy érzitek jó emberis...

Ti akik úgy érzitek jó emberismerők, diplomatikusak és együttérzőek vagytok hova mentetek tovább? (Továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Sziasztok, utolsó évemet töltöm a gimnáziumban és még nem sikerült elhatároznom magam merre tovább. A kérdésben felsorolt tulajdonságok rám is ugyanúgy igazak.


•Területek amikre nem szeretnék menni: Egészségügy( itt gondolok arra, hogy nem szeretnék doktor vagy ápoló lenni, de ha tudtok érdekes munkákat ezzel kapcsolatban akkor azokat szívesen fogadom :) anno ajánlották, hogy menjek pszichológusnak, de ez annyira nem vonz sajnos) gazdasági, agrár


•Ami leginkább szóbajöhet: Humán (emberi erőforrások), nyelvvel kapcsolatos (keleti nyelvek érdekelnének)


*Úgy érzem a tulajdonságaimat az egészségügyben tudnám legjobban hasznosítani, de egy olyan szak ahol követelmény az emelt biológia ill. kémia már biztosan kilőve a fakultációim miatt..(Töri, angol)


Egyéb tulajdonságaim:

- nehezen adok elő

- nem szeretek szerepelni

- nem mindig tudok csapatban dolgozni (emberfüggő)

_________________________


+ szívesen kiállok másokért

+ szeretek segíteni



Teljesen mindegy, hogy mentél e egyetemre vagy nem, nagyon kíváncsi vagyok mindenki történetére, tapasztalataira akik hasonló személyiségjegyekkel és beállítottsággal rendelkeznek. Nyilván az se baj ha valamelyik eltér, nincs rossz válasz. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 22. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Először ápolónak mentem, aztán pszichológiára.


Most úgy döntöttem, hogy elegem volt, örülök, hogy szociálisan érzékeny vagyok és jószívű, és elmegyek programozni, amiből meg is tudok élni.

2019. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Huh, hát elég ellentétes. A jog pl jó lenne amiatt, mert szeretsz kiállni másokért, diplomatikus vagy, jó emberismerő. Nem jó viszont, ha félsz kiállni mások elé, és határozottan előadni az állaspontodat.
2019. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Sajnálom hogy így alakult, emiatt sem gondolkozom ezen a területen, de szerintem be sem jutnék.


#2 Igen, egyetértek, ezen még lenne mit javítani, az igazságérzetem megvan hozzá, konkrét jogra pedig nem hiszem, hogy mennék, ismerősömtől hallottam róla dolgokat, nekivaló volt, de nem az én világom.


Köszi a válaszokat! :)

2019. nov. 22. 20:37
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Sziaa, nemtudom mennyire illene a képbe... konduktor? Vagy gyógypedagógia?
2019. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 Szia, nagyon szépen köszönöm neked is a válaszod, a konduktorról már hallottam, de sajnos az sem az én világom, a gyógypedagógia viszont nagyon jól hangzik, majd jobban utánanézek. :)


Jöhetnek még a válaszok!

2019. nov. 23. 09:47
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a magányban, zajban gürcölés fekszik, minél kevesebb interakcióval. Egy életre elegendő elfojtást gyűjtöttem fiatalon, most már kell az idő gonosz terveket szőni.
2019. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Oh... ha esetleg mégis elkanyarodnál a konduktor fele, szívesen segítek, mert én annak tanulok. :) de örülök hogy a gyógyped is felkeltette az érdeklődésed :)
2019. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a toborzás, a HR te irányod. Ott is nagyon fontos, hogy érdeklődj a másik ember iránt, hogy diplomatikus, empatikus legyél. Ugyanakkor ott tudod használni a nyelvtudásodat, mert sokszor fel kell mérni a leendő munkavállalók nyelvtudását ( mert ahogy láttam érdeklődsz nyelvszak iránt ). Nagyon sokfajta embert megismerhetsz. A HR bizonyos része a munkavállalók érdekeit és jogait is védi, hiszen ha bármilyen panasz érkezik be egy cégnél azt a HR kapja meg először.

Én ezt tudom neked javasolni :)

2019. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én nekem nagyon jó a nyelvérzékem, és szintén humán terület érdekel nagyon. Nehéz döntések után eldöntöttem hogy fordító leszek.


Mivel még szeretek és tudok is rajzolni, ezért a grafikus dizájneren gondolkodtam, de úgy érzem az angol nyelv kimaxolása több lehetőséget ad, és az írás közelebb áll hozzám.

(Lehetek még copywriter, illetve akarok novellákat írni angolul, lehetek magántanár, online tanár.)

2019. nov. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 Nagyon köszönöm a válaszod!

Örülök, hogy ezzel kapcsolatban kaptam visszajelzést. :)


9# Neked is sok sikert hozzá, akár külföldre is kimehetnél kisebb munkákra, pl. megpályázol egy vízumot valamelyik országba.

2019. nov. 25. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!