Megéri arabisztika vagy hebraisztika szakra menni?

Figyelt kérdés
Akik most járnak vagy már végeztek, írnátok üzenetet? Lenne pár kérdésem

2019. nov. 22. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Tőlem kérdezhetsz! Mi érdekel?
2019. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írtam
2019. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

NEM!


Több mint egy évig jártam arab szakra, aztán váltottam. Elpazarolt idő volt, nagyon megbántam.

Mindenki magától hagyja ott a szakot, mert rájön, hogy semmire nem jó. A BA-val semmire nem mész. Ugyanis se arabul nem fogsz beszélni, semmihez nem fogsz érteni. Tipikus eset.. mindenből tanulsz egy kicsit, de semmihez nem értesz. Arabul nem itt fogsz megtanulni és ezt a tanárok is közlik veled az elején, ugyanis ez nem nyelviskola.

Én azt ajánlom, hogy tanulj valami értelmesebb dolgot amivel még munkát is találsz és tanulj arabul mellette magántanárnál, esetleg majd csinálj meg belőle egy nyelvvizsgát. Hidd el, sokkal többet fogsz érni vele. Ugyanis hova keresnek arab szakirányos bölcsészt? Ugyanis ez van a diplomában. Megjegyzem.. sehol!

Ahhoz, hogy tolmács-fordító lehessen valaki elég sok évet arab területen kell tölteni, hogy normálisan megtanulja a nyelvet illetve nem egy BA diplomával lesz az a ember.

Egyetemen is lehet elvileg maradni (doktori után) de velünk közölték, hogy már mindenki megvan, nem kell majd új ember egy ideig. Kutatóból meg elég 1-2 ember.


Tényleg azt ajánlom, hogy gondold át százszor, sőt ezerszer, hogy ezt választod-e. Szépen, jól hangzik az elnevezése de semmire nem jó, sajnos. Vagy, ha van mellette már egy piacképes diplomád, szakmád akkor tanuld ezt. De önmagában semmit nem ér.

A nyíltnapon meg mindent szépítenek, ígérnek de semmi se úgy van / lesz. És mindegy, hogy Pázmány vagy ELTE-re mész. Nem hiába csak 2-5 ember végzi el. Ugyanis van, hogy csak 2 ember van a szakon mert a többiek leléptek..

Plusz borzasztó nehéz nyelv, a nyelvtan is bonyolult. Vannak olyan betűk amiket mi ki se tudunk ejteni vagy csak nehezen. Arról nem is beszélek, hogy magánhangzókat nem is jelöli.. tehát kb be kell tippelni. Nem egy angol, német szintű.. És itt nem leszólni akarom az angolosokat, németeseket mert én is beszélem mindkettőt de arabul jól megtanulni nem könnyű, nagyon nem! Főleg, hogy ezzel dolgozhasson az ember.

Ja, és igen a diplomával kap az ember egy B2-es nyelvvizsgát csak az nem túl reális..


Ha kíváncsi vagy bármire (tanárok, suli, tárgyak, tananyagok stb) csak írj nyugodtan. :)

2019. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!