Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot tudtok ajánlani...

Milyen szakot tudtok ajánlani nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, de még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mi szeretnék lenni, mi is érdekelne engem.

Annó érettségi után egyetemre mentem, de aztán félbehagytam, mert nem tetszett (gépészmérnök), így azóta csak ilyen betanított munkáim vannak. Egyébként az érettségim jó lett, átlagosan 4-es eredménnyel zártam.


Most már úgy érzem, hogy itt az ideje egyetemre menni, tanulni valamit, ami tényleg érdekelne.

Csak egy a bökkenő: nem tudom kitalálni, hogy mi érdekel úgy igazán, amit szívesen csinálnék még akkor is, ha nem fizetnének érte! Egy halom pályaválasztási tesztet kitöltöttem, voltam ilyen tanácsadónál, de igazából nem jutottunk sokra.


Úgyhogy a következőt tartom most szem előtt:


Bármilyen piacképes szakma, amihez diploma kell, külföldön is kelendő nagyon, akár hiányszakma is lehet, és azért ne legyen olyan egyszerű szak, de ne is egy orvosi, ja és semmiképp sem mérnöki! És valószínűleg majd mesterdiplomát is akarok belőle, úgy többet ér!


Miket tudtok javasolni? Vagy ti mit tennétek a helyemben?


2019. nov. 23. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldonteni, nem nekunk. Informatikus?
2019. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ragaszkodsz mindenképpen a diplomához? Miért nem nézegetsz OKJ-t is? Lehet ott találnál olyat, ami érdekel. Nagyon sok szakma van, amire rohadt nagy igény van, jól is lehet vele keresni, csak éppenséggel nem ad diplomát.


Most hiába írunk bármit, nem tudunk semmit a személyiségedről, az érdeklődési körödről sem.


Nekem is van diplomám, de én a helyedben biztosan nem ragaszkodnék ennyire görcsösen az egyetemhez, ha nem sikerülne olyan szakot találnom, ami nekem való.

2019. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán találtam nekem való OKJ-t...


Milyen szakma az, amivel jól lehet keresni és nem ad diplomát?

2019. nov. 23. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Rosszul állsz hozzá a kérdéshez. Értem, hogy pénzből élünk, de nem lehet 40 even keresztül csak a pénz miatt dolgozni. Olyan szakmát kezdj el tanulni, ami érdekel, amivel szívesen foglalkozol szabadidődben is.

Pl ha szeretsz barkácsolni hétvégén a kerti fészerben, akkor mondjuk asztalos szakma jó lehet.

Ha szabadidődben folyamatosan bújod a történelmi könyveket, akkor történész, töri tanár (ha szereted a gyerekeket).

Ha jó vagy valamiben, szívvel-lélekkel csinálod, akkor előbb utóbb anyagilag is megtérül!

Egyik rokonom pedagógus. Az alap bértábla siralmasan kevés. De a rokonom feljebb küzdötte magát, igazgató helyettes lett, vezető tanár, osztályfonok és mellette magánorakat is ad. Nagyon jó bevétele van. Ha csak sima tanár lenne, a negyedét vagy harmadát keresné meg.


Ha férfi vagy, érdemes az építőiparban is gondolkodni. Pl villanyszereles is keresett és nem annyira durva fizikai munka, mint mondjuk a kőműves.


Ha nő vagy és érdekel a szepsegapolas és könnyen barátkozol, akkor akár fodrász vagy körmös is jó lehet. Ezekből is remekül meg lehet élni, ha értesz hozzá.



Ha mindenképp diploma, akkor legalább egy támpontot adj meg, hogy milyen irány érdekelne. Ha reál érdeklődésed van, akkor egy alap ttk szak is jó választás lehet, később mesterrel.

Ha inkább bölcsész alkat vagy, akkor nyilván más irány lesz a nyerő. Ha szereted a nyelveket, akkor azzal is el lehet indulni.

Tényleg ne csak vakon vágj bele valamibe, hanem valamilyen szinten érdekeljen.

2019. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló osztálytársam, mint aki Te vagy, kérdező, hasonló kaliberűen. Ő 1 évvel idősebb nálad. Ugyan ez a szisztéma, 1 év után abbahagyta a gépészmérnökit, utána autószerelő műszerészt majd valamilyen informatikus OKJ-t csinált meg. Nem tudom, hogy hol és miként dolgozik jelenleg, mert nem tartom vele a kapcsolatot, de ezekkel a szakmákkal biztosan nem lehet mellé lőni, kérés az mennyire érzed magadat jónak hozzá.

Bár az biztos, hogy sokat számít az, hogy azt dolgozol amit szeretsz. Esetleg az óvónő vagy óvóbácsi(nem tudjuk a nemed)? Nem kifizetődő a szakma, nehéz is a sok aktív gyerekkel akik lefárasztanak majd még adminisztráció stb-stb.

Esetleg tanító vagy valamilyen tanári?

Egészségügy?

OKJ terén is aki előttem válaszolt jó ötleteket adott.

A legfontosabb, hogy ne mi mondjuk meg mit csinálj, mert abból sohasem lesz jó vége.

Úgy gondolkodj, hogy most még van 40 éved amit le kell dolgoznod, de amennyire felgyorsult világban élünk sokan lesznek olyanok akik a munkájuk felénél 20-25 év múlva pályát kell módosítsanak.

2019. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tanár szívesen lennék, például az idegen nyelvek jól mennek, de itt olvasgattam az oldalon és nem ajánlják a tanári pályát.


Ugye itthon azért nem, mert kevés a fizetés, külföldön meg elvileg esélyem sincs elhelyezkedni tanárként...

2019. nov. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!