Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győrben melyik gimik azok,...

Győrben melyik gimik azok, ahol a a tanárok a nagyon rossz fogalmazáshoz, matektudáshoz vannak szokva?

Figyelt kérdés

Most lesz jan.18-án a felvételi. A lányom hatosztályosba fog menni. Dec. 6-ig le kell adni, hogy hol fogja írni.

Olvastam egy kérdést, hogy Győrben hol lehet írni felvételit, vagyis inkább hol lenne célszerű. Az egyetlen válasznak azt találtam (amire idő közben rájöttem, hogy nem is hülyeség), hogy ygenge suliban kell írni, mert ott nem a max.pobtosokhoz vannak szokva a javítótanárok.


Szóval melyik iskolák ezek Győrben?

Egyébként a Révaiba szeretnénk felvételizni, de mivel az egy nagyon erős gimi, ezért ott inkább nem.


A válaszokat előre is köszönöm!

44/N



2019. nov. 24. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez egyáltalán nem így működik, csak urban legend.

A pontozás fix, mire kell, és mire nem lehet pontot adni, nem a tanároktól, javítótól függ. Megközelítőleg objektív a pontozás.

Illetve mivel elterjedt a hír, hogy a gyengébb sulikban "könnyebb" a felvételi, nagyon sokan ezért ott írnak - nagyon jó, és sok pontszámú felvételiket.


Olyan még néhányszor előfordult, hogy, ahol, akinek volt javító ismerőse, oda vitte a gyereket. De pár éve bevezették a javító tanárt is ellenőrzi egy másik személy, akár külsős.

2019. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Akkor igazából jobban járok, ha abban a hatosztályosban írja a lányom, ahova felvételizni szeretne?

Abban a suliban tanult a fiam is, aki miatt megismerte a tanárok egy része a lányomat.

2019. nov. 24. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Az első válaszoló által ismertetett okok miatt véleményem szerint teljesen mindegy, hogy hol írja a gyereked a felvételit. Írja szerintem ott, ahová menni szeretne vagy ott, ahová jó közlekedés. Mellékesen gyengébb iskolákban, ahol a tanárok esetleg gyengébb felvételikhez vannak szokva, nem is indítanak tudtommal 6 osztályos képzést, így nem is rendeznek felvételit.
2019. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban teljesen mindegy, hol írja a lányod a felvételit. Javítási útmutató alapján dolgoznak, úgyhogy mindenhol ugyanúgy fogják értékelni.

Azt nem tudom, pontosan hogy érted, hogy a lányodat megismerték a fiad által. Mármint hallottak róla, találkoztak vele vagy tényleg ismerik? Javításkor nem biztos, hogy tudni fogják a révais tanárok, hogy ki ő, főleg ha gyakoribb vezetéknevetek van. Meg persze az sem biztos, hogy az az egy matek és magyar tanár fogja javítani a felvételijét, aki a fiadat tanítja. Anno volt egy ilyen osztálytársam, pontosan ugyanez volt a felállás vele és a testvérével, mégsem vették fel, pedig a Révaiban írta.

Nekünk a jó pár éve a nyolcadikos felvételinél azt tanácsolták, hogy írjuk a házunkhoz legközelebbi iskolában, mert így legalább kisebb eséllyel késünk el reggel. 30 km-re a Révaitól írtam és felvettek. :)

Úgyhogy szerintem írjátok ott, ahol nektek a legkényelmesebb. Ha a lányod járt már pl. a Révaiban és tetszett neki, akkor lehet őt megnyugtatná egy ismerős helyszín. Másokat pont, hogy idegesít. Kérdezd meg róla, hadd döntse el ő, de ne várjatok más eredményt a különböző iskoláktól. Sok sikert!

2019. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes kis "fogalmazást".


Amikor azt írtam, hogy megismertŕk a fiam által a lányomat arra gondolok, hogy pl van Árki tanárúr, vele többet beszélt a lányom, találkoztunk vele tanításon kívül, elmondta a hatosztályos felvételiről a tudnivalókat. Sőt, ő meg bíztatta is a lányomat már 3.osztályos korában, hogy ide felvételizzen, vele szeretne majd a későbbiekben foglalkozni.

Van a Máté. Az igazgató fia. Ő lenne az ofőnk. Ő volt a fiamé is. Ismeri, sőt tavaly a szalagavatón meg is kérdeztük, hogy szeretne-e idén osztályt és azt mondta, nem, majd most lesz a hatosztályosok ofője. És hát így is lett. Nagyon örült, hogy a lányom ide szeretne járni.

Sulit, koleszt ismeri.

Több versenyt is írt ebben a suliban, szóval nagyon ismerős ez a hely.


Van valami tanácsod esetleg?

2019. nov. 25. 19:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Igazából csak ugyanazt tudom mondani, mint az előbb, írjátok ott a felvételit, ahol a lányodnak a legkényelmesebb. Ha ismeri és szereti a Révai légkörét, akkor lehet ott lenne neki a legjobb. A tanárok ismerete szerintem írásbelinél egyáltalán nem számít, inkább majd a tanulmányok során jön jól. A szóbelivel kapcsolatban semmi infóm nincs sajnos, nyolcadikos felvételinél ugye nincs olyan.

Ezek alapján akkor gondolom inkább matekos típus lehet a lányod, de azért figyeljetek oda a magyarra is. Biztos abból is jó, ha a Révai a cél, de sokan vannak, akik csak a felvételi egyik felére készülnek igazán, aztán nem úgy sikerül a másik, ahogy szerették volna. Nem hiszem, hogy újdonságot mondok azzal, hogy a legjobb gyakorlatok mindig az előző évek feladatai, de ez egy olyan tipp, ami még érettséginél is jól jön, úgyhogy tényleg érdemes használni. Hajrá! :)

2019. nov. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

A fiam inkább a matekosabb, ő a magyar gyűlöli.

A lányom sokkal inkább magyaros. Versenyeken amiken indul nyelvatnbóp nagyjából mindet megnyeri. Az előző évek felvételiiből mostanában maximális pontszámosokat ír, de egyelőre még nem írt meg egy fogalmazást sem, ami az utolsó feladat, mert mire kinden kritérium szerint lepontozom megcsinálja az összes háziját, tanulnivalóját, versenyfeladatokat, felvételifeladatsorokat, amiket szintén javíthatok utána egy ideig. Meg már oviban is meséket gyártott. Alsóban megnyet egy fogalmazásos versenyt. Az osztályából kindig neki volt a legjobb fogalmazása. Szóval van fantáziája, kreativitása.


Matekból sem rossz, sőt az iskola legjobbja. Idén már 4 matekversenyen biztos indult. Ez a tantárgy is nagyon fekszik neki, de a a magyar jobban. A legjobb matekversenyes helyezése EDDIG az országos 11.hely.

2019. nov. 26. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

(eddigi válaszoló vagyok)

Ezek persze nagyon szép eredmények, de azért ne felejtsétek el, hogy viszonylag sok ember ment hasonló versenyekre és ért el nagyon jó eredményt azok közül, akik felvételiznek a Révaiba. Én is minden létező versenyen elindultam általános iskolában, elég jó eredményekkel, de aztán kiderült, hogy aki megnyerte pl. az adott matekversenyt, az később az osztálytársam vagy évfolyam társam lett. Ráadásul nálunk olyan szempontból könnyebb volt bejutni nyolcadik után, hogy nem csak 30-36 embert vettek fel egy évfolyamra, hanem 110-120 embert.

Úgyhogy biztosan ügyes lesz a lányod, tényleg sok sikert kívánok nektek, de fontos a sok gyakorlás, mert mindenki más is aktívan készül a felvételire.

2019. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A fiam régebben járt matektanárhoz, szintén fejlődés miatt. Lehet ismered is, mert kb mindent megnyert.

Most a lányom is kérte, hogy hadd járjon hozzá és beleegyeztem.

Azóta (1× volt) nagyon sok midnent megértett, amit esetleg mi nem tudtunk elmagyarázni.


Köszi!

2019. dec. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!