Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikát hol és melyik...

Logisztikát hol és melyik szakon érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Olyan alapszakok érdekelnek, ahol lehet logisztikát tanulni. Tudom, hogy van a logisztikai mérnöki, a gazdálkodás és menedzsment, és a kereskedelem és marketing. A mérnökit nem szeretném választani, mert a fizika nagyon távol áll tőlem (nem mellesleg tudom, hogy mit kell tanulni a mérnököknek, mert a testvérem is az lesz, csak nem logisztikai), inkább a másik kettő érdekelne, hogy hol lehetne azokon belül logisztikát tanulni.

2019. nov. 24. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha a logisztikai mérnököknek is sok a fizika?


Szerintem logisztikához a pénzügy-számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem), illetve mint általános szak a gazdmen illenek a legjobban. Kereskedelem és marketingen is van logisztika (én nagyon szerettem), de ez lenne a legutolsó szak, amelyet logisztika céljából választanék. Szerintem a legjobb vagy a pénzügy, vagy a nemzetközi gazdálkodás.

2019. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
*Ha nem kell az első mondat elejére, azt akartam kérdezni, hogy a logisztikai mérnököknek is sok-e a fizika.
2019. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok. És hát szerintem feleslegesen is.
2019. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is logisztikában szeretnék elhelyezkedni, jelenleg utolsó éves pénzügy-számvitel szakos vagyok, de nem igazán találkoztam logisztika témájú tárggyal eddig. Azért nálunk máson van a hangsúly, de ennek ellenére a pénzügy számvitel szakirány valóban meggyőzőbb lesz, mint a kereskedelem marketing a jelentkezésedben.

Gazdálkodás és menedzsmenten viszont vannak ilyen tárgyak, inkább azt próbáld meg.

2019. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, utánajárok egy-két dolognak. Nyugodtan írjon még, akinek van tapasztalata!
2019. nov. 25. 17:06
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
55%
GM, utána pedig ellátásilánc-menedzsment mester.
2019. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Én nemzetközi gazdálkodás szakon vagyunk és van kifejezetten logisztika tárgyunk. Illetve szakosodni is lehet logisztikára 4.félév után.
2019. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! 😊
2019. nov. 26. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!