Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomát érdemes...

Milyen diplomát érdemes szerezni manapság?

Figyelt kérdés

Amire mindig szükség lesz.


Abban a helyzetben vagyok, hogy azok amik engem érdekelnének, valószínűleg nem igazán tudok majd elhelyezkedni velük a jövőben, nem piacképes szakok.


2019. nov. 22. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Mosogató kislány
2019. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Humán területek:

Pedagógus, gyógypedagógia


Reál területeken:

Informatika, mehatronika, gépészmérnök, villamosmérnök

2019. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha az MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki, informatikai) szakok közük választasz akkor a következő 10-20 évben nagy bajod a munkalehetőséggel nem lesz. Talán a természettudományi szakok lógnak ki egy picit ebből a sorból, ott leginkább kutatóként tudsz elhelyezkedni (amiből persze van nagyon sok fajta), de a többiből akkora hiány van, hogy jelenleg 1-1.5 milliós kezdő fizetések alsó hangon repkednek.
2019. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Bármi, ami IT, mérnöki, pénzügyi stb vonal.
2019. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Elmesz szakmunkasnak es keresel 3x annyit mint barmelyik diplomas. Amugy mernok, informatikus, most ezekre van kereslet es jol is fizetnek.
2019. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3x annyit 3x annyi munkával éjjel-nappal, fizikailag megterhelve. Szuper!
2019. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Dehogy kell 3x annyit dolgozni... El vagy te tajolva. Gazszerelo egy 5 perces munkaert kap 10000 ft-ot.. ezert a penzert egy mernok majdn egy napot dolgozik... Unokatestverem festo, h-p dolgozik 7tol 5ig, siman megvan neki havi 3-400 tisztan. Es ehhez nem kell 5 evig egyetemre jarni
2019. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező. Leginkább olyan diplomát érdemes szerezni, ami tényleg érdekel téged és szeretni fogod a szakmádat. Egyébként:


(1) Ha jó vagy matekból, fizikából, akkor: gépész- vagy villamosmérnök.


(2) Ha jó vagy matekból: programtervező informatikus, mérnökinformatikus, sima matematika alapszak, gazdasági informatika.


(3) Ha érdekel a gazdaság, társadalmi problémák, stb. akkor valamilyen gazdasági szak, amelyekről itt írtam bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


(4) Ha jó vagy biológiából, kémiából, akkor orvosi vagy ápoló vagy mentőtiszti.


(5) Ha humános vagy, és nem érdekel, hogy túlképzés van, mivel a top 20%-nak mindig lesz jó munkája és te a top 20% vagy: jogász, kommunikáció.


(6) Ha azon aggódsz, hogy a robotok elfoglalják a Földet, és olyan foglalkozásokat keresel, amelyeket a robotok nem fognak csinálni: pszichológus, gyógytornász, orvos, és minden egyéb emberrel foglalkozó.


(7) Ha olyan foglalkozást keresel, amire még akkor is lesz igény, amikor már a pszichológusok, gyógytornászok, orvosok is robotok lesznek: prostituált.

2019. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

"Dehogy kell 3x annyit dolgozni... El vagy te tajolva."


:DDD Programozó család vagyunk, szerinted el vagyok tájolva? El nem mennék gázszerelőnek az életben se!

2019. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tény, hogy vízvezeték-szerelő, villanyszerelő vagy festőre mindig is szükség lesz, és azt hiszem hogy ezekkel tényleg elég jól lehet keresni, mert nagyon nagy hiány van belőlük, már csak abból kiindulva, hogy amikor az új házba költöztünk és kerestünk villanyos-vizes szakembert, nagyon nehéz volt találni, aki 1 hónapon belül vállalni tudta volna, festőt meg még nehezebb.


Szerintem nagyon jó szakmák, főleg ha vállalkozó az ember, mert saját maga osztja be az idejét, nincs mellette a főnök, munkája mindig lesz, és hát lehet itthon is meglehet élni belőle.


Például nekünk 2 szakember festette ki az egész lakást 2 nap alatt, 200.000 ft-ot elkértek (vidéken lakom), ha az alapanyag árat levesszük, akkor is a munkadíj eléggé jól jön ki, amit zsebre tesznek.


Mindezek ellenére én nem ebben képzelem el a jövőmet, hanem diplomát szeretnék szerezni, csak azt nem tudom hogy milyen irányba induljak el...

2019. nov. 22. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!