Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri így egyetem...

Szerintetek megéri így egyetemre menni vagy csak kész szenvedés lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg nyelvi tagozatos gimibe járok,jegyeim évről évre romlanak... Egyre jobban kezdem elveszteni a motivációmat a tanulás iránt... Nagyon bele voltam őrülve az orvosi pályába, de úgy érzem, hogy olyan tulajdonságokkal amik nekem vannak nem fog menni:


1.Csak akkor tanulok ha kedvem tartja, amint elmegy tőle a kedvem abban a pillanatban bezárom és egy ott bssza meg a kva anyja kifejezéssel letudom az egészet


2.Ha egy nap mégis megerőltetném magam és tőlem szokatlan módon sokat tanulnék akkor utána 2 hétig rá se bírok nézni a könyvekre


3.Túlságosan kényelmes személy vagyok (pl. nem zavar ha késésben vagyok, azt a kávét akkor is megiszom, bármennyit kések miatta)


4.számomra nem létezik kockázat, szimpla ajándékként fogom fel az életet és úgy élem, hogy emlékezetes legyen (pl ha kell minden nap Berúgok, nem riadok vissza olyan dolgoktól amitől más a gondolataiban is hátrál, szeretek új, de őrült/veszélyes dolgokat kipróbálni)


5 Motivációs ingadozásaim vannak.. Vannak amikor olyan szinten előjönnek motivációim, hogy majd kirobbanok, de ez 5 perc alatt megváltozhat és fszom bele mondattal megváltozok


Szerintetek ilyen tulajdonságokkal megéri egyáltalán



2019. nov. 26. 00:56
1 2
 1/11 koszonomhogysegitesz válasza:
97%

Meg persze, csak ne orvosira menj.


Elképzelem, hogy a halálos ágyamon azt hallom, de hát ba..a meg a ku..a any..t ezt nem tanultam meg. :DDDDDDDDD

2019. nov. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

1#

...vagy azt hallod, hogy a folyosón a dokid mondja, hogy "de ezt a kávét még akkor is megiszom, nem érdekel, ha megdoglik is a kedves beteg".

2019. nov. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Túl jó dolgod van.
2019. nov. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Menj el dolgozni érettségi után. Át fogod értékelni a dolgokat és több motivációd lesz, ha munka mellett mész egyetemre.

Higyj nekem, akkor érzi igazán az ember a tanulás fontosságát, akkor lesz igazi motivációja, ha tudja, hogy milyen rossz munkát végezni kevés pénzért.


Ha mindenképp most tanulnal, akkor egy szakmát ajànlanék, amiben nincs olyan sok elmélet, inkább gyakorlat alapúbb.

2019. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha megfordult fejedben ez a kérdés ás itt le is írtad, akkor nem érdemes egyetemre menned!

Kőműves kisiparosnál mindig lesz lehetőséged tlglát/maltert hordani és betont keverni.

Ott csak annyit kell tanulnod, hogy oda-vissza találj a munkahelyen.

2019. nov. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Higgy nekem, én is hasonló vagyok, csak zh-k előtt tanulok általában, de műszaki szakra járok. Itt kevés a magolás, nem is vagyok jó benne. Hagyd az orvosit, már az se biztos, hogy eljutnál a felvételig, mert ahhoz is rengeteget kell tanulni.


Hagyj fel ezzel a céllal! Ne szívasd magad.

2019. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak viszont nagyon örülj, hogy van önkritikád. Pontosan tudod, hogy ezt a hivatást ilyen mentalitással nem lehetne csinálni.

Ha semmi más ötleted nincs, akkor érettségi után dolgozz egy évet. A hirtelen váltás miatt át fogod értékelni a dolgokat. Velem is így volt. Most pedig mérnökin vagyok, és pontosan úgy megy ahogy azt gimisként elképzeltem. Csak kellett hozzá egy kis löket.

2019. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezzel a mentalitással nem.

De ki mondta hogy ezzel a mentalittással kell leélned az életedet?

Tini vagy, ilyenkor természeténél fogva lusta az ember. Nehéz ezen felülkerekedni, viszont ez közel sem jelenti azt, hogy így is maradsz.

Ki tudja, lehet egy év múlva már kicsit máshogy fogod látni.


Saját tapasztalatból írok.

2019. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csakhogy már kifutok az időből lassan, ráadásul olyan tárgyból kéne emelten érettségiznem amiből kis híján megbuktam tavaly (végül puskával írtam egy 3ast)és mai napig a tantárgy pontos fogalmával sem vagyok tisztába😬
2019. nov. 27. 21:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem futsz ki semmiből. 70 évig élsz. De azért el kell kezdeni egyszer.
2019. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!